„Lietuvos valstybei – salvė!“ – prasideda laida, kurioje kalbama apie patriotizmą. Kadangi tema iš tikrųjų atrodo iškalbėta ir siaubingai nuvalkiota, Rytis prideda – apie pozityvų patriotizmą. Tokio mūsų šalyje ne tiek ir daug.
Daugiau

„Tapyba niekur neišėjo“ – sako Kęstutis Lupeikis, dvidešimtmetį pažyminčios dailininkų grupės „Angis“ narys. Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų centre „Titanikas“ atidaryta retrospektyvinė grupės paroda – puiki proga pakalbėti apie šią vaizduojamosios dailės sritį.
Daugiau

Polifoninės, daugiabalsės lietuvių liaudies sutartinės įtrauktos į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Ar dėl to jos taps mums labiau pažįstamos? Ką mes žinome apie šias seniausias mūsų dainas?
Daugiau

Alchemija keliauja pasižvalgyti į provinciją. Kultūrinis gyvenimas Varėnos apylinkėse: juodosios keramikos meistrai Merkinėje, skulptūros bei tradicijų puoselėtojai, šiuolaikinis teatras (o gal šokis?) ir alternatyvi muzika. Gan plati menų įvairovė!
Daugiau

26 minutės su vienu įtakingiausiu šiuolaikinio kino kūrėjų. Šį kartą – jokių įžangų, tegul kalba vaizdai. Béla Tarras „Romuvos“ kino teatre. Nespalvotai. Kaip nespalvoti kadrai iš jo „Verkmaisterio harmonijos“. Tada – devynių aukštų namas. Devynios laidos dalys, kaip devyni šio režisieriaus filmai.
Daugiau

Naujametinė Alchemija – kaip ir dera – su viltimi. Nors, kaip įžanginiame žodyje taria Rytis, laida pakrikštyta ironiškai, joje pristatomos naujovės. Kai kurios vis dar atrodo utopiškos, kitos – tampančios, ar jau tapusios realybe.
Daugiau


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg