Jeigu rinktume gražiausią „Alchemijos“ įžangą, „Taip yra ne tau vienam“ laimėtų be konkurencijos. Nenustebčiau, jei šis gabaliukas būtų paskelbtas, pavyzdžiui, poetiškiausia 2013-ųjų metų minute Lietuvos televizijose. Vaizdas + garsas = poezija. Visa tai - vardan Marijaus Šnaro kūrybos pristatymo. Kas jis toks? Pamatysite.
Daugiau

Mūsų „sunkiosios“ lietuvių kalbos mokosi ne tik lingvistikos ekspertai. Bet atrodo, kad tie, kurie išmoksta, vėliau tampa... vertėjais - kalbos ir kultūros ekspertais, taigi, tuo pačiu ir lingvistais. Alchemija „Labai ypatingi žmonės“ pristato užsieniečius, kurie ne tik mėgsta lietuvių literatūrą ir kultūrą, bet ir skleidžia ją savo šalyse. Taip, šikart laidos pusvalandyje - vertėjai iš lietuvių į kitas kalbas.
Daugiau

Visa laida - vienas pašnekesys. Tokių yra buvę dar pirmajame Alchemijos sezone - tąkart kavinėje virtualiai kalbėjomės su kino režisieriumi Béla Tarru. Šįkart, iškart po paskaitos Vytauto Didžiojo universitete, Laisvės alėjoje ant suolelio prisėsime su sociologu Zygmuntu Baumanu. Jo lengva ir įdomu klausytis. Net neabejoju, kad naujų dalykų išgirs ir tie, kurie yra lankęsi jo paskaitose.
Daugiau

Laida pirmajam Kauno architektūros festivaliui. Vietiniai architektai ėmėsi iniciatyvos pristatyti 1) konkursinius užsienio architektų projektus, 2) drąsias vietinių architektų vizijas, 3) šiek tiek teorinių paskaitų apie erdvės meną, 4) keletą tarptautinių diskusijų. Laidoje apie architektūrą kalbama visais pjūviais: architekto funkcijos, architekto įrankiai, architekto laisvės ribos, architekto atsakomybė, architekto tuštybė... Bet ji nėra skirta (tik) specialistams.
Daugiau

Laida „Menas yra tekstas“ skirta 9-tajai Kauno bienalei, kuriai organizatoriai davė „Uniteksto“ pavadinimą. Čia apsilankęs žiūrovas meno kūrinį turėtų patirti kaip universalų tekstą. Alchemija neatima galimybės susitikti su meno kūriniais, bet greta pasiūlo savo tekstą.
Daugiau

Alchemija L. L reiškia Lama sukurta po Jo Šventenybės Tenzino Giatso, XIV-ojo Dalai Lamos trečiojo vizito į Lietuvą. Šių, 2013 metų, rugsėjį jis lankėsi Vilniuje jau nebe kaip dvasinis ir pasaulietinis Tibeto vadovas, o kaip paprastas budistų vienuolis. Laidoje atskiriami du informacijos perdavimo kanalai: vaizdiniu transliuojamas vizito renginių kaleidoskopas, o garsiniu perduodamos apsilankymo metu išsakytos Dalai Lamos mintys.
Daugiau


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg