„Kalbėdamas su alternatyvų gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis dažniausiai jauti išsilavinimą arba, bent jau, aukštesnį savirefleksijos laipsnį. Tokias sąvokas kaip kontrkultūra, subkultūra, marginalai jie dažnai gali užginčyti. Ir bus teisūs. Tik dėl genties sutaria visi.“ - laidos vedėjo citata geriausiai apibūdina šią Alchemiją.
Daugiau

„Mes esame, kad, pasilikdami kiekvienas atsakingas už save, drauge gyventume ir kurtume. Mes norime savo gyvenimą pripildyti bendruomeniškumo sąmone, nurodančia mūsų vietas visų mūsų visuomeninio, kultūrinio ir politinio gyvenimo baruose. Ir mes norime į juos ateiti, ne kaip pasimetę individai, o kaip jaunatvišku dinamizmu nešina ir bičiuliškon draugėn susibūrusi ateities Lietuva.“
Daugiau

Tūkstantis šeši šimtai šešiasdešimt pirmieji. Liudviko XIV užsakymu architektas André Le Nôtre prie Versalio rūmų pradeda hipercivilizacijos projektą. Devynioliktojo amžiaus pabaiga. Užutrakio dvare prancūzas Édouard André įgyvendina romantizmo metais madingo angliško cha cha parko projektą. Du tūkstančiai tryliktųjų metų gegužė. Nemuno saloje pradeda dėtis keisti dalykai.
Daugiau

Dabar rašytoju gali būti kiekvienas. Žurnalistu tapti dar lengviau. Paskaičiuokime, kiek atsirado įvairiausių blogų ir pajusime, kad straipsnių rašeivų priviso kaip piktžolių. Būtent šios piktžolės užgožia profesionaliuosius žurnalistus, kurie išmano savo darbą ir į jį žiūri rimtai bei su pagarba.
Daugiau

Kalbėti apie meną yra be galo sunku. Prieiti prie vienos išvados, kas yra menas, koks yra geras menas ir kaip kurti meną – neįmanoma. Kalbėti apie tapybą, paveikslus visada buvo be galo įdomu. Todėl ši Alchemija – kaip nuostabus desertas tiems, kurie savo gyvenimą dažo teptuko potėpiais. Ir sūrus grūdas tiems, kurie nori perskaityti, ką visgi norėjo pasakyti tapytojas vienu ar kitu paveikslu. Viskas tėra interpretacijos – nėra neteisingų ir tuo labiau teisingų nuomonių. Kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių.
Daugiau

Jau nuo mokyklos laikų jauniems protams yra brukama, kad po šios įstaigos – mokyklos, yra prestižas ir būtinybė studijuoti universitete. Ypatingai – jei nori kažko gyvenime pasiekti. Tačiau retas kuris iš tų jaunųjų protų žino, kas tas kažkas ir vis vien stoja į tą mitais ir pasakomis apraizgytą vietą. Šioji Alchemija, puiki galimybė susipažinti su universitetu kaip su žmogumi.
Daugiau


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg