Alchemija XXII: Vieną kartą Mažeikiuos...


 

Iš Vilniaus į Mažeikius automobiliu – kaip į Paryžių lėktuvu. Tad šie ir tūno sau kažkur Žemaitijos gūdumoje, toli nuo pagrindinių maršrutų, saugiai pasislėpę nuo prašalaičių žvilgsnių. Rytis vengia pramintų kelių, tad toks nepažįstamas ir šiek tiek rizikingas lokių kraštas jį vilioja.

Mažeikiai daugelio lietuvių sąmonėje automatiškai siejasi su juoduoju auksu, o kitos šios gyvenvietės paslaptys televizijos veizėtojus vargiai bedomina. Tad su pirmaisiais akordais XXII Alchemijos garso takelis kviečia kelionėn į „laukinius Vakarus“. 

Šio miesto inteligentiją sudaro inžinieriai, tad greičiausiai menas čia negali turėti gan tvirtų pozicijų. Visgi panašu, kad gyvoji kultūra mažeikiškiams kompensuoja dailios miesto architektūros trūkumą. Tiesa, ji sunkiau pastebima atvykėliui, kurio akis pasiklysta tarp beveidžių betoninių dėžučių. Svetimam sudėtinga įžiūrėti, koks gyvenimas slypi tarp mūro sienų, ypač, kai jis nesitiki nieko spalvingo. 

Žengiant pro Algirdo Stankaus kalvės duris, mus vėl lydi laukinių Vakarų motyvas. Kalvės vidus persmelktas meistrams būdingu paprastumu, esmės aiškumu. Regis, čia nėra nieko trapaus, sielos tvirtumą mena net ir pasakojamos istorijos. Tai tarsi amžinas Hefaisto kampelis, kuriame sunkiai apčiuopiama laiko tėkmė, tačiau jaučiasi įsišaknijusi tradicija. Ji atrodo simpatiška ir teikia vilties, kad gėris laimi.

Laidoje pristatomi įvairiausių pakraipų kultūros žmonės, kurie kiekvienas savaip pasakoja apie savo miestą. Įvairus jų amžius, išsilavinimas, netgi interesai bei gyvenimo būdas išduoda, kad mažeikiškiai – tikrai daugiaspalviai. Jų turtingumas atsiskleidžia jų veikloje, kuri užpildo šiaip neypatingą miesto tūrį. Svarstau, ar tokią drąsą ir užsispyrimą daryti kas pačiam regis reikalinga turi kožnas tautietis? Ar tokį multikultūriškumą galėtume įžvelgti kiekviename Lietuvos mieste?

Monika 

 

Komentarai

Palikite savo komentarą(Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai)

Įrašykite paveikslėlyje parodytas raidesCaptcha CodeNorėdami pamatyti kitas raides, spustelkite paveikslėlį


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg