Alchemija LVI. Universitetas kaip kultūra


O kas jei universitetas - viena su kita konkuruojančių minčių laukas? Visi mokslininkai yra konkurentai ir kiekvienas siekia įtvirtinti savo mąstymą, įrodyti, kad būtent jo mintys yra teisingos. Tad nenustebkite, kad „Alchemija. Universitetas kaip kultūra“ pirmiausia yra minčių rinkinys. Teiginių rinkinys. Požiūrių be iliustracijų rinkinys. Tai intelektuali laida, leidžianti pažvelgti į mūsų intelektualus ir užmesti akį į procesus ateities lyderių kalvėje.

Jungtys tarp atskirų pokalbių labai silpnos - greičiau ne užčiuopiamos, bet pri(si)mąstomos. Tik atskaitos taškas - vienareikšmiškas: šalčio sustabdyta upės tėkmė. Kolektyvinė trauminė patirtis, pakirtusi mūsų atmintį, duomenis mūsų mąstymo procesui. Vėliau ledo sukaustytą statišką vaizdą keičia dinamiškas (ir labai gražus!) ledo lyčių judėjimas. Intelektas idėjas verčia materija. Jaučiate, kaip viskas keičiasi? „Jeigu norite sužinoti, kas bus valstybėje po 30-40 metų, pabendraukite su dabartiniais studentais“.

Dar laidoje - šiuolaikiniai dėstytojai. Sociologas, profesorius Zygmuntas Baumanas; bilogas ir fizikas, profesorius Rimantas Vaišnys; politologas Andžėj Pukšto; poetas, VDU garbės daktaras Robertas Keturakis; istorikas Zigmantas Kiaupa; JT generalinis sekretorius, VDU garbės daktaras Ban Ki-moon.

Monika

 

Universitetas yra intelektualų klubas. Atviras intelektualų pozityvistų klubas. – Tokią nuomonę išreiškia politologas Andžėj Pukšto. Ganėtinai drąsus pareiškimas, kalbant ne vien apie Lietuvos universitetus. Gal būtų tiksliau sakyti, kad universitetas tik keli žingsniai link tapimo intelektualu? Nes čia galima rasti paguodos – jei universitete nelabai patiko ar kažkaip nesuspėjai tapti vienu iš intelektualo klubo nariu, dar galėsi juo tapti, tik kitoje aplinkoje ir gal jau bus šiek tiek sunkiau.

Poetas, VDU garbės daktaras Robertas Keturakis netiesiogiai pabrėžė vieną svarbiausių problemų, kodėl intelekto plitimas ir sklaida yra tokia sunki – žmonėms yra neįdomu. Kas? Galima rėžti tiesiai – beveik viskas.

Tokiu atveju universitetas tampa priešnuodžiu šiai problemai – jis sugeba sudominti žmones, kad šie atkakliai siektų savo tikslo ir kurtų intelektualų bendruomenę, kuri ir baigus universitetą išliks. Ir ne tik išliks, o stiprės ir plės savo gretas.

Neringa

O kas jei universitetas - viena su kita konkuruojančių minčių laukas? Visi mokslininkai yra konkurentai ir kiekvienas siekia įtvirtinti savo mąstymą, įrodyti, kad būtent jo mintys yra teisingos. Tad nenustebkite, kad Alchemija. Universitetas kaip kultūra“ pirmiausia yra minčių rinkinys. Teiginių rinkinys. Požiūrių be iliustracijų rinkinys. Tai intelektuali laida, leidžianti pažvelgti į mūsų intelektualus ir užmesti akį į procesus ateities lyderių kalvėje. Jungtys tarp atskirų pokalbių labai silpnos - greičiau ne užčiuopiamos, bet pri(si)mąstomos. Tik atskaitos taškas - vienareikšmiškas: šalčio sustabdyta upės tėkmė. Kolektyvinė trauminė patirtis, pakirtusi mūsų atmintį, duomenis mūsų mąstymo procesui. Vėliau ledo sukaustytą statišką vaizdą keičia dinamiškas (ir labai gražus!) ledo lyčių judėjimas. Intelektas idėjas verčia materija. Jaučiate, kaip viskas keičiasi? „Jeigu norite sužinoti, kas bus valstybėje po 30-40 metų, pabendraukite su dabartiniais studentais“. Dar laidoje - šiuolaikiniai dėstytojai. Sociologas, profesorius Zygmuntas Baumanas; bilogas ir fizikas, profesorius Rimantas Vaišnys; politologas Andžėj Pukšto; poetas, VDU garbės daktaras Viktoras Keturakis; istorikas Zigmantas Kiaupa; JT generalinis sekretorius, VDU garbės daktaras Ban Ki-moon. Monika




Komentarai

Palikite savo komentarą



(Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai)

Įrašykite paveikslėlyje parodytas raidesCaptcha CodeNorėdami pamatyti kitas raides, spustelkite paveikslėlį


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg