Pasivaikščiojimai su Pietro U. Dini


 

10 geriausių Lietuvos rašytojų, pagal Pietro U. Dini:

 

  1. Martynas Mažvydas

  2. Kristijonas Donelaitis

3. Simonas Daukantas

4. Žemininkai (Išeivijos poetų sąjūdis. Priskiriami penki poetai: Juozas Kėkštas, Kazys Bradūnas, Alfonsas Nyka-Nyliūnas, Henrikas Nagys ir Vytautas Mačernis)

5. Maironis

6. Keturvėjininkai (XX a. 3 dešimtmečio Lietuvos rašytojų avangardistų grupė. Priskiriama: Kazys BinkisSalys ŠemerysJuozas TysliavaAntanas RimvydisTeofilis TilvytisAlbertas ŠimėnasJuozas Žlabys ir kt.)

 

...labai ilga tyla...

 

7. Juozas Aputis

8. Justinas Marcinkevičius

9. Tomas Venclova

10. Alfonsas Nyka-Niliūnas

 

10 geriausių XXI amžiaus Lietuvos rašytojų knygų, pagal vieną internetinį portalą:

1. Sigito Parulskio „Trys sekundės dangaus“.

2. Vandos Juknaitės „Tariamas iš tamsos“. 

3. Aido Marčėno „Pasauliai“.  

4. Gintaro Beresnevičiaus „Lietuvių religija ir mitologija“. 

5. Jurgio Kunčino „Bilė ir kiti“.

6. Andriaus Jakučiūno „Tėvynė“. 

7. Danutės Kalinauskaitės „Niekada nežinai“. 

8. Jurgos Ivanauskaitės „Placebas“.  

9. Mariaus Ivaškevičiaus „Madagaskaras“. 

10.Kristinos Sabaliauskaitės „Silva Rerum“.  

 

Pietro U. Dini turės ką veikti.

 

Neringa

 

 


 

Pietro Umberto Dini šį pusvalandį kalbės lietuviškai. Nors jau girdėjome, kaip šauniai tai sekėsi estui Reinui Raudui, prisimename ir švedą Joną Öhmaną, visgi sutikime - čia visai kitas reikalas! Italija - ne kaimynystėje, o lietuviškai kalbantis italas - tokia pat retenybė kaip zebras rudenėjančiame tėvynės pievų peizaže.

Taip, jūs atspėjote: šių Pasivaikščiojimų ir Grūto parko svečias yra vertėjas, rašytojas, filologas, lingvistas. Tuo pačiu ir Pizos universiteto baltistikos bei bendrosios kalbotyros profesorius. Jo susidomėjimas Lietuva gimė anksčiau už sąjūdį. Kol pašnekovai pristato Dini pirmąjį, 9-ojo dešimtmečio Vilnių, fone stūksančios sovietinės skulptūros kaip didingos dekoracijos žadina žiūrovo vaizduotę. Net ir traktorius, didelis, raudonas ir europietiškas, kažkodėl iškart primena mažąjį mėlynąjį Belarus.

Laidoje yra trys momentai, kurių tiesiog negalima praleisti. Pirmas - tai dešimties lietuvių rašytojų, pristatančių mūsų literatūrą, sąrašas. Antras - gestas „Baltijos kelias, aš buvau prie Rygos“, geriau nei bet kokie dokumentai patvirtinantis, kad Dini tikrai ten buvo. Trečias - gana kritiškas: kodėl „Lithuania Culture Gide“ greta literatūros, kino, tapybos repristatoma lietuvių kalba? Juk „kalba, anot Dini, yra labai specifinis lietuvių kultūros bruožas“.

Pažiūrėkite.

 

Monika

Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg