Alchemija L. L reiškia Lama / L is for Lama


 

Alchemija L. L reiškia Lama sukurta po Jo Šventenybės Tenzino Giatso, XIV-ojo Dalai Lamos trečiojo vizito į Lietuvą. Šių, 2013 metų, rugsėjį jis lankėsi Vilniuje jau nebe kaip dvasinis ir pasaulietinis Tibeto vadovas, o kaip paprastas budistų vienuolis.

Laidoje atskiriami du informacijos perdavimo kanalai: vaizdiniu transliuojamas vizito renginių kaleidoskopas, o garsiniu perduodamos apsilankymo metu išsakytos Dalai Lamos mintys. Pusvalandis - tarsi virtuali ne smėlio, o idėjų mandala, laidoje gretinama su Tibeto vienuolių piešiama tikrąja. Tai truputį panašu ir į patį Dalai Lamos apsilankymą Lietuvoje. Jis atvyko ir išvyko kartu su savo pamąstymais ir idėjomis. Bet galbūt kažkiek jų, lyg ne iki galo Vilnelėn išberto mandalos smėlio, tarp mūsų vis dar liko?

Šioje Alchemijoje nėra papildomų komentarų. Ir jie čia visiškai nereikalingi.

Laikas Dalai Lamai.

Monika

 

 


 

 

Šioji Alchemija kitokia. 50 – oji. Jubiliejinė. Tačiau ne vien tuo, ji išskirtinė. Čia visas dėmesys sutelktas į vieną asmenį. Galbūt todėl, kad šis asmuo – tai Dalai Lama, o gal būt dėl jo itin išmintingo ir argumentuoto kalbėjimo, viską norisi peržiūrėti tylomis. Nekalbant, neužsiimant pašaliniais dalykais ir nė nešyptelint, kuomet Dalai Lama pasako ką nors šmaikštesnio.  Tik po to, kai peržiūri visą Alchemiją, ir dar labai netrumpai po to, išnyra mintys apie tai, ką mačiau.

Alchemijoje vis pasirodo fragmentai, kuomet iš smėlio kuriama mandala. Man mandala visada asocijavosi su gyvenimu – iš pirmo žvilgsnio ji atrodo per daug spalvota, su pernelyg akcentuotom detalėm ir disharmoninga. Tačiau pažvelgus iš arti ir atidžiau – kiekviena detalė pasidaro savarankiška, tačiau labai priklausanti nuo šalia esančios – viskas joje taip tampriai susieta, viskas pasidaro taip svarbu ir harmoninga.

Ir pabaigai trys Dalai Lamos teiginiai, kurie labiausiai privertė susimąstyti: „Ramybės jums malda ar meditacija nesuteiks. Ramybė ateis per veiksmą.“

„Pyktį kuriame mes patys, tad ir mūsų pareiga yra su juo dorotis.“

„Jeigu nuodugniai nestudijuosite religijos, tai religijos mokytojams suteiksite progų veidmainiauti. Apsimes šventais, bet darys labai nešventus darbus.“

Neringa

Komentarai

Palikite savo komentarą(Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai)

Įrašykite paveikslėlyje parodytas raidesCaptcha CodeNorėdami pamatyti kitas raides, spustelkite paveikslėlį


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg