Alchemija LIX. Kūrybos industrijos


Kai yra kuriamos naujos studijų programos universitetuose, visuomet naudinga paklausti: ką naujo Jūs pasiūlysite studentams, ko nepasiūlo panašios programos kituose universitetuose? Ir ką baigę pasirinktąją specialybę, studentai galės veikti? Šioje Alchemijoje bus bandoma atsakyti į šį klausimą.

Vytauto Didžiojo Universitetas plečia savo menų studijų programas ir pasiūlo dvi naujoves – muzikos produkciją ir mados dizainą. Šioms dviems studijos kryptims ir yra skiriamas šios laidos dėmesys. Kalbinami mados dizaineriai. Jie visi apsirėdę ganėtinai kukliai ir ne rūbai sukuria jų išskirtinumą, o veidas, kurį jie arba slepia po akiniais, nuo saulės, arba po kruopščiai prižiūrima barzda. Gal būt tam, kad iš jų akių nebūtų išskaitytos būsimos kolekcijų idėjos? Arba tiesiog saulėta diena.

Tačiau kaip jau įprasta Alchemijoje, viskas vyksta kur kas giliau, nei pasako pati tema. Čia dizaineriai duoda nemokamų patarimų: „eikite į parodas, į kiną, renkitės normaliai. Ne tik per vestuves ir laidotuves turite atrodyti nuostabiai!“

Šiuolaikinės muzikos kūrėjai – kaip seniau juos vadindavome – dydžėjai – dalinasi savo patirtimis ir prisiminimais apie DJ „mokyklas“. O jie visai kitokie nei dizaineriai – nedrąsūs, kukliais megztukais, tačiau labai įsijautę į savo darbus. Pastebėjote merginą DJ Juliją? Taip, aš irgi. Mažai kalba – daug daro. O kad mano laikais būtų buvusios tokios studijos...

Neringa

 


 

Mada ir muzika - verslas, ar kūryba? Apie tai diskutuoti galima iki begalybės. Tačiau, kol vieni puola kitų arba gina savas pozicijas, kūrybos industrijos veikia. Tiems kūrybinės industrijos veikėjams nesvarbu, kas yra menas, o kas - gyvenimas; kas yra elitas, o kas - gatvė. Jie kuria taip, kad jų kūrybos vaisiai patektų ne į muziejų, o pasiektų masinį vartotoją - tik tada atsiskleidžia jų talentas. Už savo kūrybą jie gauna atlygį ir to visiškai nesigėdija, talento įrodymu laiko masinį jo sugalvotų kelnių arba dainos paplitimą. Sukurti tai, ką žmonės labiausiai vertina - štai kas yra tikra!

Problema ta, kad šie veikėjai, kad ir labai kūrybiški bei energingi, mūsuose suskaičiuojami ant pirštų. Be to, savo gyvenime jie daro tai, kas jiems įdomu ir ką jie geriausiai sugeba, o dalintis sukaupta patirtimi jau nebespėja. Kaip išauginti naujus mados ir muzikos industrijos veikėjus, kad jie Lietuvą paverstų tarptautinės rinkos žaidėja šiose srityse? Čia nieks nebėga nuo fakto, kad mados dizainas ir muzikos produkcija dar silpnos. Vis dėlto stipri energetika žada jei ne revoliuciją, tai bent jau evoliuciją.

„Alchemija LIX. Kūrybos industrijos“ pasakoja apie dvi būsimas specialybes. Bet tuo pačiu - apie dvi esamas industrijas, jų specialistų galimybes ir pasiruošimą. Taip pat ji pristato ir kūrėjų požiūrį. Bet kūrėjas šioje laidoje - labai plati sąvoka. Juo tampa ir mama, ir tėvas, ir mokytojas, ir studijų programos kūrėjas, ir vakarėlio didžėjus, ir kasdienybę švenčianti madam, nustebinanti gatvės praeivius. Kūrėjas yra kiekvienas, kuris veikia. Taip, gyvenimas yra milžiniška kūrybos industrija ir tu esi jos veikėjas.

Monika

Komentarai

Palikite savo komentarą(Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai)

Įrašykite paveikslėlyje parodytas raidesCaptcha CodeNorėdami pamatyti kitas raides, spustelkite paveikslėlį


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg