Pasivaikščiojimai su Artūru Tereškinu


„Garbės sargybos karių šokis pagal D. Butkutės dainą “Man patinka„“, „R. Meilutytės šeimų plaukimo varžybose - pralaimėjusiųjų nebus“, „E. Daktaras per nagus gavo dėl Šviniaus gyvenimo moters“ – mirga antraštės viename labiausiai skaitomų naujienų portalų Lietuvoje. Kaip manote, kuris iš čia paminėtų žmonių nėra populiariosios kultūros dalis?

Neišsigąskite, jei bus sunku atsakyti. Šiame „Pasivaikščiojimų“ pusvalandyje - du vidutinio amžiaus baltaodžiai vyrai. Kasdien vienas jų kuria, kitas – tyrinėja populiariąją kultūrą. Kas į ją pakliūva? Viskas. Tyrinėtojas – Harvardo universitete disertaciją apgynęs Artūras Tereškinas – tvirtina, kad tiksliau atsirenka vartotojas. Todėl, netgi jei jūs atsakymo į pirmosios pastraipos klausimą negalite verbalizuoti, greičiausiai savo nuomonę išreiškiate darydamas kasdienius pasirinkimus.

Popsas yra blogai? Ne. „Mes turime atskaitos taškus, žinome tam tikrus pop kultūros gaminius, lietuvišką arba vakarietišką kontekstą. Jeigu būtume iš skirtingų kultūrų, ar skirtingų suvokimų apie pop kultūrą, mūsų pokalbis išvis nebūtų įmanomas arba būtų neproduktyvus“. Yra ir kitų argumentų už. Ir, nors sukonstruotas ir nenuoširdus, atitinkantis standartus ir klišes, popsas visada aplink ir stimuliuoja mūsų fantaziją.

Taigi, tema velniškai plati ir kalbėti apie ją galima įvairiais aspektais. Turbūt dėl to šioje laidoje trikampis Zemkauskas – Tereškinas – žiūrovas gan pabiręs. Kartais vedantieji slįsta link mokslinių abstrakcijų, kartais – link paviršutiniškumo be konkretybių ir žiūrovui jų žodžiai prasprūsta pro ausis. Bet čia yra šaunių pastebėjimų, nusakančių mūsų – vakarietiškąją ir lietuviškąją (pop)kultūrą, kuri pas mus dažniau peikiama, nei sveikai reflektuojama.

Monika

 


Viena mano draugė parodė man knygą, kurioje buvo rašoma apie vyrų pasaulį. Sakėsi, kad kol kas dar jos neskaitė ir mielai ją man paskolino. Taip aš susipažinau su Artūru Tereškinu. 

Man visada patiko protingi vyrai. Patinka ir Tereškinas. Taigi šių Pasivaikščiojimų apžvalgoje papasakosiu, kodėl man Artūras patinka. 

10 patraukliausių Artūro Tereškino savybių ir bruožų:

Dėl savo mėlynų batų. Kurie iš karto duoda žinią, kad jo žingsniai ir keliai yra neįprasti. 

Jam nepatinka nuoširdumo paieškos pop kultūroje. 

Jis yra stilingas akademikas. Plaukai pasako viską. 

Tereškinas nagrinėja ir patį save. 

Nebijo imtis iššūkių, net kai kiti teigia, kad jo nagrinėjamos temos yra ...jau neaktualios.

Jis paslaptingas. Juodi akiniai nuo veido nedingsta visos laidos metu.

Bet tuo pat metu jis ir atviras. Sklandžiai, atvirai reiškia savo nuomonę. Drįsta prieštarauti. 

Jis revoliucionierius.

Mėgsta klausytis. Jam įdomu klausytis.

Jam patinka Pasivaikščiojimai.

 

Neringa 

Komentarai

Palikite savo komentarą(Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai)

Įrašykite paveikslėlyje parodytas raidesCaptcha CodeNorėdami pamatyti kitas raides, spustelkite paveikslėlį


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg