Alchemija II. Nidos džiazas


Kultūros laida, panaši į dokumentinį filmą – štai iššūkis Alchemijos TV kūrybinei grupei. Komanda jį priima ir, Ryčiui skelbiant in memoriam praėjusiai vasarai, mums kalba apie poilsio kultūrą Lietuvoje, apie kultūrą Nidoje ir džiazą kurorte.

Čia jau septintus metus muzikantų pirštai bėga „Nida jazz maratoną“. Šis festivalis –pagrindinė laidos ašis, apipinta įvairiomis improvizacijomis. Vienas iš tokių komandos žaidimų – greta besikeičiančių prancūziškos grupės „Melosolex“ ritmų pateiktas pakrypusių nidietiškų vaizdų asorti.

Rytis kalbina muzikinio įvykio prodiuserį Leonidą Šinkarenko, kuris su mumis dalinasi ir atostogų idėjomis – juk džiazas kurorte labiausiai smagus tiems, kurie nori ilsėtis kultūringai. Imu įtarti, kad jie mus bando suvilioti. Lietuvių ir užsienio muzikantų laisvėn paleidžiami garsai truputį užburia. Ausims – geras garsas, akims – atsipalaidavę žmonės, jūra, bangos, kaifas... Norisi atostogauti. Šitaip.

Kažkada Nida traukė ne tik muzikos, bet ir dailės, literatūros, kino kūrėjus ir kitus, daugiau ar mažiau priskirtinus vokiškajai bohemai. Iš žinomų pavardžių – ekspresionistas Karlas Schmidtas-Rotluffas, rašytojas Thomas Mannas, kino aktorė Leni Riefenstahl. Šiandienos Nidoje – kiek kitoks jų tautietis, kulturbanause – kultūros neišmanėliu – save įvardijantis kapitonas Klausas Leuningas. Jam, panašiai kaip daugeliui iš mūsų, nerūpi nei praeitis, nei ateitis, bet jis puikiai pažįsta Lietuvos Seimo narius ir TV „žvaigždes“ – žino tiek, kiek šiuolaikiniame gyvenime ir tereikia.

Taip, „žvaigždžių“ Nidoje tikrai daug. Visgi laidoje jų nepamatysime. Čia – žmonės, kuriuos apsėdusios idėjos, o ne tuščios ambicijos: švedų muzikantas Jacobas Karlzonas, džiazistas Dainius Pulauskas, radijo stoties „Neringa FM“ direktorius Linas Ramanauskas. Jie pasakoja apie muziką, kūrybą ir Nidą, kurioje retas iš mūsų lankosi žiemą. 

Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg