Alchemija LV. Taip yra ne tau vienam


Jeigu rinktume gražiausią Alchemijos įžangą, „Taip yra ne tau vienam“ laimėtų be konkurencijos. Nenustebčiau, jei šis gabaliukas būtų paskelbtas, pavyzdžiui, poetiškiausia 2013-ųjų metų minute Lietuvos televizijose. Kodėl? Todėl, kad čia:

Vaizdas + garsas = poezija.

Pastebėjote? Laidos vinjetė prasisuka ne su įprastu gitarų gausmu. Vietoj jo - klepo melodija ir mušamųjų ritmas. Jau pirmosios 20 sekundžių švelnios ir viliojančios, o tada vaizdas - kelias į saulę pasakiškiausioje Vilniaus dalyje, ir garsas - kartu sklendantis Marijaus Šnaro vokalas.

„Aš kasdien sugrįžtu iš sapnų su tavim...“

Staiga ekrane baisus nusivylimas: patenkame į 15-uoju numeriu pažymėto Užupio gatvės namo šešėlį ir vaizdas temsta. Bet tai tik akimirka. Žiūrėkite! Saulė atsispindi nuo lyginių namų langų ir meta zuikučius ant sienos kitoje pusėje. Galiausiai, akimirką prieš vėl išlendant saulei, ant grindinio supuola 8 šviesos brūkšniai, o antrojo aukšto languose spindulys šauna lygiai 3 (!) kartus.

Antrasis dainos posmas skamba jau prie Suokalbio Lietuvos rašytojų sąjungos. Naktis, bet jauku: lauke - „keleivis“ su skėčiu, viduje - žmonės ir kino spalvos. Lauke klasikinės sienos, viduje - klasikinės lubos. Štai ten ir vyko Marijaus Šnaro kūrybos pristatymas.

 

Monika


 

Kaip Jums tokia Alchemija, kuri prasideda su muzika? Kaip Jums tokia Alchemija, kuri tarsi milžinas paima Jus už rankos ir vedžioja po Vilniaus senamiestį? Saulė danguje taip ryškiai blykčioja, kad apakina net patį milžiną. Ši Alchemijos laida ne vien ypatinga tuo, jog turėjo būti sukurta prieš dvidešimt metų, bet ir todėl, kad ji tinka kiekvienam – „tiems, kurie žino, ir tiems, kurie būtinai turi sužinot“.

Marijui Šnarui kalbant, ant sienos, už jo nugaros, kaba Šv. Kazimiero trirankio paveikslas (kiek matyti – pertapyta žiūrint į originalą). „Dainos Teatro“ koncepcija tikrai asociatyvi su šiuo paveikslu. Šv. Kazimieras paveiksle vaizduojamas turintis tris rankas (sakoma, kad trečioji ranka atsirado dėl dailininko asistento klaidos) – „Dainos Teatrą“ sudarė irgi trys nariai.  Kiekviena ranka tarsi kiekvienas narys ir visi jie išplaukia iš vienodos idėjos turėjimo.

Kitokia Alchemija apie kitokius žmones. Kodėl kitokius? Pamatysite patys.

 

Neringa

Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg