Alchemija VII. Jaunoji kūrėjų karta.


Podiumu žengia vyras ir moteris pilkuose, beformiuose kostiumuose. Ant jų galvų užmaukšlintos beveidės maišo formos kaukės, tarpusavyje susisiekiančios per kojinę primenančią juostą. Apsmukę, paslaptingi, neįprasti – ar ne tokie mūsų visuomenei atrodo visi jauni žmonės?

Alchemija prasibrauna į jaunųjų kūrėjų pasaulį, tiksliau – „Pravdos“ naujokų apdovanojimus ir mados konkursą „Injekcija“. Bekompromisiniai, laisvi žmonės ir galybė sričių, kuriose jie reiškiasi – muzika, kinas, televizija, dizainas, fotografija, mada... Šiandien jie konkuruoja ne su meno grandais, o tarpusavyje, tačiau turi puikias sąlygas parodyti, ką jie gali geriausio.

2010 metų „Pravdos“ kino naujokas Saulius Drunga, susukęs filmą „Anarchija Žirmūnuose“, neturi jokių sentimentų senajai Lietuvos kino studijai: „Mano kino studija – gatvėje,“ – nuoširdžiai taria jis. Ne tik sentimentų, bet netgi ambicijų ar vyresniajai kartai įprasto dramatizmo čia nėra: „imk į ranką kamerą ir eik filmuok. Kas bus rytoj, ar kokie prizai – apie tai nereikia galvoti“.

Muzikos naujokai Dee & Kamy – internetinėse erdvėse susipažinę jaunuoliai iš skirtingų Lietuvos kampelių, grojantys ir dainuojantys seną amerikos juodaodžių muziką bei vadinantys save tikrojo hip-hopo puoselėtojais. Tautiečiams siųsdami žinutę angliškai, jie tikisi, kad šią kalbą moka kiekvienas išsilavinęs lietuvis. Jaunajai kartai dainos anglų kalba – natūralu? Turbūt, nes šiandien labiau stebina grupės „Delyro“ prancūziški tekstai.

Laidoje – ir „Pravdos“ redaktorė Elena Reimerytė, geriausi debiutantai mene „vienasdu“, jaunoji fotografė Rūta Jankauskaitė ir mados naujokai „Mother Eleganza“, pripažįstantys, kad rytojaus stilių už juos geriau išmano kiniečiai.

Čia Rytis peršoka prie kitos laidos dalies – tik drabužių dizaino naujokams skirto „Injekcijos“ renginio, su kuriuo mus supažindina jo organizatoriai dizaineriai Giedrius Paulauskas ir Sandra Striaukaitė. Nors jie – jau nebe debiutuojančios kartos atstovai, tačiau puikiai žino, kaip jaunieji kūrėjai auga, bręsta ir skleidžiasi.

Laida alsuoja jaunatviška drąsa, humoru, žaidybišku nerūpestingumu ir augančiu profesionalumu. Po mūsų pasaulis pateks į geras rankas, a?

Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg