Naujametinė Alchemija – kaip ir dera – su viltimi. Nors, kaip įžanginiame žodyje taria Rytis, laida pakrikštyta ironiškai, joje pristatomos naujovės. Kai kurios vis dar atrodo utopiškos, kitos – tampančios, ar jau tapusios realybe.
Šiandien daugelis naujų idėjų pristatomos taip pat naujoviškai, pasinaudojant iš Japonijos kilusiu Pecha Kucha metodu. Vytautas Baltus šį sumanymų sklaidos būdą pristato kaip bendravimo formą – galimybę gerai praleisti laiką ir pasidalinti savo mintimis.
Kino scenaristo Simono Jato nemokamo kino projektas – vienas tokių Pecha Kucha pristatymų. Anot jo autoriaus, filmas „Knygnešys“ – puikus pavyzdys, kaip iš idėjos ir entuziazmo gali gimti kino kūrinys, prie kurio atsiradimo prisideda ir profesionalūs kino kūrėjai. Ekrane – kadrai iš pirmojo Lietuvos istorijoje meninio filmo apie mūsų rašto kontrabandininkus. Jaunųjų kino kūrėjų dvasia šiek tiek primena anųjų, degusių tautos švietimo idėja.
Mildos Mitkutės drabužių keitimosi internetu projektas, Simono Gentvilo Kauno dirbtinio apvaisinimo sumanymas, Henriko Ryškaus undergroundinis plakatų kūrimo pasiūlymas – tai savotiška iliustracija to, kas dabar dedasi jaunų žmonių galvose. Viešose erdvėse kalbėdami apie tai, kas vyksta šiandien, ieškodami įvairių problemų sprendimų, jie ne tik kritikuoja. Jie ne tik drąsiai siūlo savo sprendimus. Jie yra tie, kurie patys juos įgyvendina.
Aktoriaus Giedriaus Savicko „Vandens nepraleidžianti poezija“ – dar viena gera ir jau įgyvendinta įdėja. Pasiklausykite, kaip skamba iš įprasto konteksto ištraukti lietuviškų pop dainų žodžiai. Ar mes galime juos išgirsti ir suvokti? Tokios poezijos klausytojų reakcija rodo, kad taip. Sumanymas turi ir terapinį poveikį – negali nustot šypsotis. Tikrai.