Alchemija X. Vieną kartą Varėnoj.


Alchemija keliauja pasižvalgyti į provinciją. Kultūrinis gyvenimas Varėnos apylinkėse: juodosios keramikos meistrai Merkinėje, skulptūros bei tradicijų puoselėtojai, šiuolaikinis teatras (o gal šokis?) ir alternatyvi muzika. Gan plati menų įvairovė!

Prieš gerą keturiasdešimtmetį Merkinė pritraukė dailininkus, besidominčius juodąja keramika. Šiandien šį archaišką molio apdirbimo būdą laidoje pristato Teresė Jankauskaitė ir Petras Petkelis, abu pasirinkę savo mokytojų kelią: juodąją keramiką Dzūkijoje. Paprasta ir stebuklinga – darbai vienspalviai, bet juose žaidžia faktūra ir forma.

Kitokie žaidimai – režisieriaus Ximo Floreso spektaklyje „Atvirų akių panoramos“. Čia prekių ženklai, nuogi kūnai, kaukės ir aktorių vaidyba (s)kelia antikapitalizmo revoliuciją. Kūrinys rodytas ir kituose Lietuvos miestuose, tad pagaliau Rytis atsigręžia ir į kitą svarbią kultūros reiškinių dalį – į žiūrovą!

Minėtas scenos darbas – Varėnoje vykstančio šiuolaikinio meno festivalio „Verpetai“ dalis. Toks renginys miestelyje pristato alternatyvią kultūrą – pirmiausia kiną, muziką bei šokį – ir augina platesnio mąstymo lietuvį.

Jaunimo veikla bei dzūkų pasaulėžiūra džiaugiasi ir vietinis skulptorius Marijus Baukus, gerą žodį apie mūsų kraštą taria ir žmogus iš šalies – italų grupės „Spiritual Front“ narys Simone Salvatori, o Džiugas Petraitis pasakoja apie norą laikytis lietuviškų tradicijų. 

Komentuoti

Palikite savo komentarą(Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai)

Įrašykite paveikslėlyje parodytas raidesCaptcha CodeNorėdami pamatyti kitas raides, spustelkite paveikslėlį


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg