Alchemija XI. Praktinė magija: sutartinės.


Polifoninės, daugiabalsės lietuvių liaudies sutartinės įtrauktos į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Ar dėl to jos taps mums labiau pažįstamos? Ką mes žinome apie šias seniausias mūsų dainas?

Prieš trisdešimt metų M. K. Čiurlionio vidurinės muzikos mokykloje susibūrė sutartinių giedotojų kolektyvas „Trys keturiose“. Šiandien jų sudėtis pasikeitusi, tačiau po dienos darbų moterys vis dar susirenka giedoti. Jas vilioja nuolat patiriamas emocinis ir fizinis poveikis, vidinis išsilaisvinimas bei gelmės potyris. Sako, kad nepavargsta, greičiau – pailsi ir įgauna jėgų.

Į seniausias lietuviškas dainas atkreipė dėmesį ir alternatyvios elektronikos grupė „Fusedmarc“, taip gimė bendras audiovizualinis projektas, pristatytas Drezdeno Europos menų centre „Hellerau“.

Laidoje persipina tradiciškai atliekamos sutartinės ir giedotojų pasakojimai, komentarai bei naujoviškas „elektroninių sutartinių“ skambesys ir eksperimentinės muzikos atlikėjų pamąstymai. Vaizdas ir garsas Alchemijos komandos sujungti paliekant plačią interpretacijų erdvę. Tokia gelmė siejasi su pasąmone. Sutartinės užburia. 

Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg