Alchemija XIII. Apie patriotizmą.


„Lietuvos valstybei – salvė!“ – prasideda laida, kurioje kalbama apie patriotizmą. Kadangi tema iš tikrųjų atrodo iškalbėta ir siaubingai nuvalkiota, Rytis prideda – apie pozityvų patriotizmą, patriotizmą kaip kūrybą. Tokio, praėjus dvidešimtmečiui nuo valstybės atkūrimo, mūsų šalyje ne tiek ir daug.

Tėvynės meilės temą laidos kūrybinė grupė nagrinėja remdamasi gerais pavyzdžiais. Vienas jų – grupė „Skylė“, kuri visai neseniai pristatė naują albumą „Broliai“. Patys autoriai sako, kad šis publikos maloniai priimtas kūrinys tapo tarsi partizanų vėlių apraudojimu.

Lietuvos istorinės prezidentūros Kaune vadovė Birutė Garbaravičienė pastebi, kad tarpukariu patriotizmas buvo modernizmo išraiška, tad kiekvienas, norėjęs būti nesenamadišku, turėjo tai kažkaip parodyti. Šiandien visuomenėje vyrauja priešingos nuotaikos, tačiau šis muziejus leidžia pasididžiavimą tėvyne provokuojančius leidinius.

Kitas šaunus pavyzdys muzikos sferoje – smuikininkas Vilhelmas Čepinskis, baigęs Juilliardo muzikos mokyklą Niujorke, pasirinko gyvenimą Lietuvoje: „Nemėgstu to žodžio, bet buvau patriotas“ – sako jis. Maestro antrina kitas atlikėjas, dainininkas Deivis, muzikos albumo „Lietuva“ autorius, sakydamas kad šiandien patriotizmas išreiškiamas pasiliekant Lietuvoje.

Laidoje apie meilę tėvynei kalba ir profesorius Egidijus Aleksandravičius bei mokyklą bebaigiantys moksleiviai. Valio! Pagaliau televizijos eteryje – mąstantys, o ne aklai savo mokytojų žodžius atkartojantys jaunuoliai.

Komentuoti

Posted by Ieva on
Ačiū už pozityvų įkvėpimą!
Palikite savo komentarą(Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai)

Įrašykite paveikslėlyje parodytas raidesCaptcha CodeNorėdami pamatyti kitas raides, spustelkite paveikslėlį


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg