Alchemija XVI. Mada yra menas.


 

XVI amžiuje įtvirtintame klasikiniame požiūryje į meną, mada arba drabužių dizainas geriausiu atveju galėjo būti laikomas meistrystės reikalaujančiu amatu. Netgi vėlesniais laikais sukurti aprėdai, užfiksuoti didikų portretuose tapo tik užuomazga tos aukštosios mados, kurią turime šiandien.

XXI amžiaus pradžioje į drabužių kūrimą žiūrima dvejopai: menas tai, ar ne, lemia ne kas kita, kaip jų autorius. „Pagaminau kelnes. Jų daug galima prisiūti. O ar yra jose kokia nors idėja?“ – apie pagrindinį atskyrimo principą užsimena dizaineris Giedrius Paulauskas. Turbūt jam pritartų ir Vitalis Čepkauskas, leidžiantis suprasti, kad mada tai – ne tik drabužis ant podiumo, ji gali būti demostruojama ir galerijoje.

Alchemijoje pristatoma „Mados infekcija“ suteikia galimybę labiau pažinti mados meną. Nors renginys vyksta Lietuvoje, negalime sakyti „lietuvišką mados meną“, nes čia dalyvauja ir svečiai iš užienio, o  savo darbus demostruojantys tautiečiai yra plaukioję tarptautiniuose vandenyse. Dovilės Gudačiauskaitės patirtys bei Sandros Straukaitės išskiriami renginio pliusai ir minusai suteikia dar ryškesnį pasaulinį kontekstą, tad šį lietuvišką festivalį, kuriame matome pasaulio kūrėjų darbus, galime įsivaizduoti iš visų pusių.

Žvilgsnis į mados industriją, kūrėjų inspiracijas, dizaino vartotojus per mados kūrėjų prizmę kuria tai, kas įdomu podiumo pasauliui nepriklausantiems žiūrovams. Visgi prisiminkime mums iškeltą reikalavimą sezono pradžioje. Ar ši laida gali sudominti prityrusį, toje pačioje „Mados infekcijoje“ dalyvaujantį kūrėją?





Komentuoti

Palikite savo komentarą



(Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai)

Įrašykite paveikslėlyje parodytas raidesCaptcha CodeNorėdami pamatyti kitas raides, spustelkite paveikslėlį


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg