Alchemija XXIX. Trys teatro versijos


 

Alchemija „Trys teatro versijos“, kaip ir spektaklio „Trys gyveno versijos“ premjera, žymi naujo kultūrinio reiškinio Lietuvoje pradžią: Vytauto Didžiojo universitetas Kaune kuria profesionalų universiteto teatrą.

Laidos pavadinime užšifruoti profesionalaus ir universitetinio teatro modeliai, kurie Lietuvoje ne naujiena, bei mūsų akyse gimstantis trečiasis, kuris turėtų tapti tarpine grandimi tarp dviejų tradicinių formų. Kiek jis bus sėkmingas, priklauso nuo jame augsiančių artistų – kiek jie sugebės iš universiteto aktorių virsti profesionaliais.

Pristatydamas pirmąjį naujojo teatro spektaklį, Rytis sužaidžia paplitusiu stereotipu, jog teatras prasideda nuo... rūbinės. Tarp kabliukų su numerėliais, laukiančių žiūrovų paltų, „Trijų gyvenimo versijų“ kūrėjai pristato spektaklį, laukiantį žiūrovų sielų.

Aktorius Sigitas Šidlauskas: „Keturi aktoriai. Nėra nė vieno pagrindinio vaidmens. Nėra antraplanio ar epizodinio. Tiesiog kvadratas. Tai reikalauja tokio [didelio] susiklausymo!“

Panašu, kad nuo susiklausymo neatsiejamos ne tik „Trys gyveno versijos“, bet ir pats naujasis VDU teatras. Jį kuriant pavyko sutarti scenos meno praktikams, teoretikams bei universiteto akademikams. Pačiam teatrui ir jo atsiradimo priežastims skirta antroji laidos dalis.

Tai, kas vyksta šiandien, rytoj – jau istorija. Įdomu, kaip VDU teatre seksis susiklausyti profesionalams ir studentams? Ar jaunieji kūrėjai pasinaudos jiems suteiktais įrankiais? Ar įneš naujų vėjų į Lietuvos sceną šiame teatre išugdyta karta? Stebėkime ir laukime.

Monika

Komentarai

Palikite savo komentarą(Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai)

Įrašykite paveikslėlyje parodytas raidesCaptcha CodeNorėdami pamatyti kitas raides, spustelkite paveikslėlį


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg