Alchemija XXVII. Žmonės, kurie šoka


 

Aplink juodą kvadratą savo keliu juda keturi ryškūs žmonės: „Žmogus kaip priemonė kažką pasiekti...“ „Niekada negali pasislėpti...“ „Žmogus kitam – tiktai objektas, daiktas...“ „Taip, mes – visiški kanibalai, sutinku...“ „Jausmai pasimatė spektaklyje, kada aš buvau tas, į kurį žiūri...“ Ausyse džeržgia lyg pjūklas. Jie keičia judėjimą. Matai vieną, kiti – kaip ir muzika, paslaptingai ataidi.

4`55 juos mėgina surikiuoti. Ritmą tiksi laikrodžio mechanizmas. „Visiškai nesigilinama į to žmogaus poreikius, troškimus…“ Po 7 sekundžių jie išbyra. Rikiuotė vėl iš pradžių.

Šokėjai guli ant žemės, prie pat žiūrovų kojų. „Ar pasiteisins šis fizinis artumas?..“ „Reikėjo nemažai laiko, kad priprasčiau prie žiūrovo – jis labai, labai arti...“ Žiūrovų akys šokinėja. Jie turbūt dar nejaučia, kad juos stebi. „Aš stengiausi nežiūrėti į žmones...“

Visi į juodojo kvadrato centrą! Jie mėgina jį užimti, būti pirmi ar bent stipresni. Nustumti kitą – alkūnėmis, užpakaliais. „Keturi žmonės, kad kiekvienas pildytų savo kraštinę...“ Grįžta atgal ir mėgina dar kartą. 

Visi skirtingi, visi lygūs. Kvadratas – iš individų. Jų judėjimas – kaip kūnas, kaip apranga, kaip kalba ir kaip siela – kiekvieno kitoks. Nebe identiškas, kaip buvo anksčiau. „Iš inercijos yra senų dalykų, kurie šiandieninio žmogaus nepasiekia. Vieną dieną pajunti, kad tai – vakar diena. Tas garsas, kuris kažkada galėjo tave pravirkdyti, dabar gali net erzinti.“

Žmonės, kurie šoka, šiandien mūsų taikinyje. 

Monika

Komentarai

Palikite savo komentarą(Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai)

Įrašykite paveikslėlyje parodytas raidesCaptcha CodeNorėdami pamatyti kitas raides, spustelkite paveikslėlį


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg