Pasivaikščiojimai su Antanu Mockumi


 

„Pristatau jums žmogų, kurio humanitarinės įdėjos pakeitė dešimčių tūkstančių žmonių gyvenimus,“ – sako Rytis laidos pradžioje. Jo pašnekovas, be jokios abejonės, garsiausias iš visų, kada nors dalyvavusių „Pasivaikščiojimuose“. Google’as tai patvirtina: įvedus Antano Mockaus pavardę, pateikia virš 2,3 milijonų rezultatų! 

Toks pasaulinis e-žinomumas viršija net regis, lietuviams žinomiausio, praėjusį sezoną uždariusio Vytauto Šapranausko rezultatą. Visgi, paprašę informacijos apie A. Mockų lietuvių kalba, rasime tik nepilnus 27 tūkstančius interneto puslapių. Tai leidžia spėti, kad Lietuvoje šio visuomenės veikėjo idėjas girdėjo tik nedaugelis.

Šįkart „Pasivaikščiojimai“ laidos kūrėjams tapo išbandymu ne tiek dėl ypatingo pašnekovo, kiek dėl nesustabdomai pliaupusio vasaros lietaus. Nors šiuolaikiniams žmonėms kalbėtis sėdint automobilyje yra daugiau nei įprasta, šitokį pokalbį nufilmuoti – tikras iššūkis! Operatoriai negalėjo keisti filmavimo kampų bei rasti tų kitokių, meniškesnių kadrų, kurie paprastai paįvairina ir supoetina šią laidą: jiems teko tenkintis „plika“ dokumentika uždaroje erdvėje. 

Sudėtinga buvo ir pokalbio dalyviams. Ryčiui reikėjo valdyti ir būsimą laidą, ir keturis ratus vienu metu. Iš pažiūros suderinami dalykai, tačiau, pašnekovui sėdint ant galinės sėdynės, galop viena kitam ėmė prieštarauti. Buvusiam (gal ir būsimam?) Kolumbijos sostinės merui  teko kalbėtis beveik nematant su kuo bendrauja – o jau žinome, kad matyti jam yra svarbu, – todėl laidoje gyvo kontakto labai mažai. Net į kamerą A. Mockus pažvelgia vienintelį kartą. 

Taigi, turint omenyje šios laidos formą, gali kilti klausimas, ar tokį pokalbį reikėtų leistį į televizijos eterį: gal tam labiau tikrų radijas arba laikraštis? Tačiau, jei atkreiptume dėmesį į turinį bei aplinkybes, kuriomis atsirado šis kūrinys, gautume analogų neturintį dokumentinį televizijos filmą. Jis ne tik supažindina su A. Mockaus filosofija, bet ir parodo nutrūktgalviškai užsispyrusią Ryčio komandą, kuri neriasi iš kailio, kad pristatytų mums tai, ko patys galbūt niekada neatrastume.

Komentarai

Posted by Julius on
Labai geras pokalbis, nors ir trumpas, bet daug pasakantis.
Posted by ramunas on
tai kad Google ismeta tik 257 000 rezult. is kur tie 2 milijonai??
Palikite savo komentarą(Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai)

Įrašykite paveikslėlyje parodytas raidesCaptcha CodeNorėdami pamatyti kitas raides, spustelkite paveikslėlį


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg