Pasivaikščiojimai su Vytautu Šapranausku


 

Paskutiniuose sezono Pasivaikčiojimuose Vilniaus Vingio parke su Ryčiu žengia Karlsonas – vyrukas pačiame jėgų žydėjime, savo gyvenime mėgstantis ne tik duoną, bet ir uogienę sviestą ant jos. Šis Karlsonas – tai Lietuvoje puikiai žinomas Vytautas Šapranauskas.

Vieni cituoja jo įgarsintus kino personažus, kiti pasakoja iš jo išgirstus anekdotus, treti giria teatre sukurtus vaidmenis. Atrodo, kad jo paskirtis – praskaidrinti Mažylių gyvenimą pačiomis linksmiausiomis formomis. Dažnai šių formų įvairovę mes net pamirštame – matome tą Šapro pusę, kuri mums labiausiai priimtina, ir nepagalvojame (nors ir žinome), kad tuo pačiu metu egzistuoja kita.

Pasivaikščiojimuose Rytis prakalbina visas profesines Šapranausko puses. Aktoriuje, kaip ir jo personažuose, atsiskleidžia sudėtingas, daugiaspalvis pasaulis, kurio elementus kitiems sudėtinga aprėpti, suderinti tarpusavyje ir sujungti į visumą. Visą painiavą gali iliustruoti trys jo teiginiai:

... apie kiną: „Prasidėjo masinė gamyba, kuri pataikauja žiūrovui. Ne ugdo žiūrovą, bet pataikauja jam. Tai yra baisu! Tą patį mes matome kine, televizijoje ir visame kame.“

... apie televiziją: „Tiesą pasakius, mes mažai ką pagal scenarijų darom, nes nėra, kas rašo scenarijų. <...> Scenaristų nėra. Mes pasiimam scenarijaus klišę ir darom pagal save.“

... apie teatrą: „Man teatras turi būti šventė. O jeigu aš leidžiu sau ateiti su skylėtais džinsais, tai reiškia, kad ėjau pro šalį ir užėjau pažiūrėti teatro.“

Profesinės linijos po truputį ima ryškinti ir tai, kuo gyvena pats Vytautas Šapranauskas, kokios jo rolės asmeniniame gyvenime. Tokiems pokalbiams išdaigų meistras – „slidi žuvis“. Gal todėl šioje laidoje mažai blaškesio ir įprasto operatoriams žaidimo su aplinka. Visas dėmesys nukreiptas į pašnekovus, raminančiu žalios spalvos gaubtu atskirtus nuo skubančio išorinio pasaulio. 

Komentuoti

Posted by a on
Mes ziurovai priprate matyti sapranauska "prie bajerio" tad kiek keistokai jis atrode tokiame amplua. O sapro sou buvo tikrai super laida, bet dabartiniai sapro "liaudiski" bajeriai visiskai nejuokingi, na bet cia skonio reikalas.
Palikite savo komentarą(Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai)

Įrašykite paveikslėlyje parodytas raidesCaptcha CodeNorėdami pamatyti kitas raides, spustelkite paveikslėlį


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg