Pasivaikščiojimai su Egle Špokaite


 

Vienas geriausių šio sezono Pasivaikščiojimų. Pirmiausia todėl, kad šį kartą įvyko profesionalumo ir subjektyvumo sintezė. Baleto artistė ir Eglė Špokaitė viename asmenyje. Žmogiški dalykai klasikinio šokio kontekste ir baleto pagrindai, išryškėjantys per individualų santykį. Tai patvirtina solistės žodžius, kad baleto artistas – ne profesija, tai – gyvenimo būdas.

Ir laidoje mes pamatome ją kaip artistę, išreiškiančią laukimą arba susimąstymą. Vėliau kiekvienas E. Špokaitės žingsnis rodo, kad kasdienybėje ji jaučiasi kaip scenoje: laikysena tiesi, žingsnis grakštus, lengvi rankų gestai. Tai veikia net prie visko pratusį Rytį – jis ima rūpestingai grakščiai apeidinėti stulpus. Šis gyvenimo scenos žaidimas išlieka iki paskutinių kadrų, kuomet žymiausių pagrindinių vaidmenų atlikėja lieka tarsi scenoje – ant šaligatvio laiptelio.

Paradoksalu, tačiau šokėjos, kurios užduotis jausmus išreikšti nebyliai – kūno judesiu, – ir savo patirtis, ir baleto teorijas žodžiu perteikia aiškiai, gyvai ir įtikinamai. Pokalbis atrodo lengvas, tačiau pasivaikščiotojai neslysta paviršiumi. Jie kartu nardo po įvairias temas: karjeros pradžia, baleto mokymas, šokėjų gyvenimo būdas, kasdienis pasirodymas scenoje, gebėjimas suprasti klasikinį šokį, populiarūs gala koncertai, rusų baletas, lietuvišką publika... Šitaip Eglės dėka judesio meno gerbėjai gali atrasti ir klasikinio šokio teoriją bei geriau suvokti baleto pasaulį.

Šiuose Pasivaikščiojimuose brandos įspūdį sustiprina ir pašnekovus lydinčios sodrios spalvos. Iš pradžių daugiau dominuoja žemė – žalia, ruda, juoda, o antroje laidos dalyje jas vis gausiau papildo įvairūs geltonos, raudonos, netgi violetinės atspalviai. Sezonui besibaigiant operatoriai vis dar atranda tai, ko nebuvo anksčiau.

Komentuoti

Posted by a on
O buna "purvinu" baletu? Nes man jie visi tokie elegantiski, grazus, grakstus. Norisi kazko tokio sodresnio.
Palikite savo komentarą(Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai)

Įrašykite paveikslėlyje parodytas raidesCaptcha CodeNorėdami pamatyti kitas raides, spustelkite paveikslėlį


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg