Pasivaikščiojimai su Daina Žemaityte


 

Ekrane karaliauja žemiškos spalvos. Atrodo, galime matyti visą rudos spektrą – nuo gelsvos iki tamsiai raudonos. Kai kur – sniego likučiai, kuriuos Rytis paverčia nykstančios „grynojo formato“ žiniasklaidos simboliu.

Įžangoje Rytis stovi pasistvėręs už žurnalo „Žmonės“, mat Pasivaikščiojimai – su šio beprotiškai populiaraus leidinio kūrėja, vyriausiaja redaktore Daina Žemaityte.

Su ja kartu žengia ir linksmas, jaunas bei sunkiai suvaldomas Džeko Raselo terjeras Brendas. Šeimininkei kalbant apie sėkmę, kuri žadina žmogiškąjį smalsumą, šis tenkina šuniškąjį – pinasi apie Ryčio bei operatorių kojas, tyrinėja aplinką bei domisi filmavimo kameromis.

D. Žemaitytė kalba apie įvairius reiškinius Lietuvos žiniasklaidoje ir spaudoje. Jos žodžiai skatina atsiriboti nuo stereotipų ir pabandyti suprasti kitą pusę, kurios dažnai negirdime: „Kai kartais mus kaltina, kad mes skatiname žmones gerbti netikras vertybes ir blizgučius, aš sakau, kad tai nėra mūsų problema. Mes parodome vieną gyvenimo pusę, kuri egzistuoja, ir mes negalime apsimesti, kad jos nėra“. Turbūt dėl to savo leidinį ji vadina iškreiptu veidrodžiu, visada rodančiu tai, ką skaitytojas nori matyti.

Redaktorė ne kartą atkreipia dėmesį, kad šis žurnalas skirtas aptarti pramogų pasaulio žmones, o tokiu svarbiu masiniu reiškiniu tampa todėl, kad Lietuvoje nėra analogiškų rimtų spaudinių. Kritikuodama savo profesinę terpę, žurnalistė konstatuoja ir mūsų visuomenės ligas: mes pykstame ant tų, kuriems sekasi, priešinamės naujovėms, o kūrėjus norime matyti kaip žmones virš realybės ir buities, be jokių žmogiškų silpnybių!

Priešingai, nei žurnale, laidoje nėra jokių blizgučių ir amerikietiškų šypsenų. Čia – rimtas žemiškas realizmas su mažyčiais romantikos blyksniais, kad ir „Markeso su sijonu“ pavidale.

Komentuoti

Posted by a on
Kalba idomiai moteris, bet labai zurnalistiskai-savotiskai..
Na, bet jusu tokia profesija :)
Palikite savo komentarą(Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai)

Įrašykite paveikslėlyje parodytas raidesCaptcha CodeNorėdami pamatyti kitas raides, spustelkite paveikslėlį


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg