Pasivaikščiojimai su kun. Artūru Kazlausku


 

Šiandienos Lietuvoje Kalėdos yra bene pati didžiausia metų šventė, kurią švenčia ne tik tikintieji. Dovanojame dovanas savo artimiesiems, bet ar nepamirštame, kad ne gautos dovanos kainoje slypi visas šventės džiaugsmas? Atkreipdamas dėmesį į žmonių tarpusavio ryšį, rūpestį vienas kitu ir geranoriškumą, kunigas Artūras Kazlauskas mums primena šios šventės prigimtį.

Kalėdos, anot dvasininko, – turbūt vienas baisiausių dalykų, kurias galėjo sumąstyti žmonija, jei tai žmonija sumąstė: „krikščionybė skelbia, kad Dievas tapo žmogumi. Su šitokiu teiginiu visos religijos buvo atsargios. Man – tai viena labiausiai netikėtų žinių, kad Dievas pasirinko prakalbėti žmogui jo kalba.“

Besišnekėdami pasivaikščiotojai daugiausia dėmesio skiria krikščionybės filosofijai, kurios kunigas moko ir susirenkančius į Kauno Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią (liaudyje žinomą ir Soboro vardu), ir savo studentus. Turbūt todėl jo pateikiami pavyzdžiai ir iliustracijos lengvai suvokiami paprastam pasauliečiui.

Susitikę šalia Kauno katedros ir buvusios Žemaitijos vyskupų kurijos, pašnekovai keliauja pasaulietinės, kalėdine eglute pasipuošusios Rotušės aikštės pakraščiu. Jų pašnekesys sukasi apie žmogiškus dalykus. Pavyzdžiui, mandarinų kvapą, kuris net penkiasdešimt metų Lietuvoje reiškė Kalėdas.

Vėliau jie prieina Kauno kunigų seminariją, kur, mažėjant išoriniam šurmuliui, pokalbis linksta prie dvasios reikalų. Šiais laikais sunku rasti ramybę – aplink pašnekovus, ieškodamas kur nutūpti, ima suktis malūnsparnis. Jis – išbandymas ne tik laidos kūrybinei grupei, bet ir mums: pernelyg stipri pagunda pamesti visą dėmesį. Lyg bėgdami nuo triukšmo link susikaupimo, pasivaikščiotojai atsiduria netoli Neries ir Nemuno santakos.

Kalėdinės laidos epiloge, kunigui linkint šviesių ir laimingų dienų, matyti viena seniausių Lietuvoje – šv. Jurgio bažnyčia ir Bernardinų vienuolyno mūrai. 





Komentuoti

Palikite savo komentarą



(Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai)

Įrašykite paveikslėlyje parodytas raidesCaptcha CodeNorėdami pamatyti kitas raides, spustelkite paveikslėlį


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg