Žaliasis tiltas – vienintelis skulptūromis dekoruotas tiltas Vilniuje. Dėl jų, tų geležinių sovietmečio visuomenės atstovų, į šiandienos lietuvį žvelgiančių iš keturių tilto kampų, vėl paaštrėjo diskusijos. Restauruoti, ar nugriauti? Sprendimo dar nėra, pavasarį ruošiamasi rengti tarptautinę konferenciją, tad Alchemija TV temą pasuka kitu kampu. Laidos kūrėjai kreipiasi į sovietmečiu čia negyvenusius užsieniečius, kilusius iš Vakarų Europos, ir klausia, ką jie mano apie Žaliojo tilto skulptūras.
Jūs tikrai esate girdėję apie Vasario 16-osios gimnaziją Hiutenfelde, Vokietijoje. Ši laida - kaip galimybė iš arčiau susipažinti su unikaliu reiškiniu lietuvių kultūroje bei Lietuvos ir Vokietijos švietimo sistemoje. Vasario 16-osios gimnazija – tai lietuvybės sala Vakarų Europoje, ir dėl to ji mums įdomi.
Alchemija TV sukūrė dvi laidos versijas. Ši, cenzūruotoji, buvo rodyta per televiziją. Ją rekomenduojame žiūrovams iki 18 metų. „Kartais man norisi eiti ten, kur žiūrovas nežino ko tikėtis ir kaip reaguoti,“ - tai lyg šios laidos manifestas. Alchemija apie tai, kaip kuriamas spektaklis.
„Aš visada ieškojau televizijos ir televiziškumo ribų. Kartais nužengiu į gryną komerciją, kurią vertinu ir gerbiu, nes ji nedovanoja klaidų ir reikalauja didžiulio profesionalumo, mat žiūrovas tiksliai žino ką turi gauti. Tačiau kartais man norisi eiti ten, kur žiūrovas nežino ko tikėtis ir kaip reaguoti.“ Šie žodžiai – tai laidos manifestas. Prieš jūsų akis - necenzūruota „Ne televizijos“ versija tik suaugusiems.
Šiuolaikinę fotografiją ir vaizdų kultūrą Rytis nagrinėja su solidžia kompanija: Lietuvių menininkais Gintautu Trimaku, Gintaru Česoniu, Remigijumi Venckumi, Rimantu Plunge bei Titu Petrikiu, taip pat britų fotografu Matthew Andrew ir Raivo Kelomees iš Estijos. Pats laikas paklausti: kaip buitinio fotografavimo galia keičia profesionalią fotografiją?
Televizija vis dar yra stipriausia propagandos sklaidos terpė. Norėdama žiūrovams pasiūlyti dviejų - „Humanitarinio karo“ ir „Humanitarinės taikos“ - laidų ciklą „Alchemijos TV“ ėmėsi gan sudėtingo uždavinio - kalbėti apie propagandą televizijos eteryje. Antroje ciklo laidoje daugiau kalbama ne apie propagandos egzistavimą apskritai, o nagrinėjama kaip ji veikia.