Pradėkim nuo laidos pabaigos, nes tik taip už uodegos pagausime paplitusį požiūrį. „Kalbos vartojimas – taip, kaip apranga. Ir jūs nevalytais batais, nesiprausęs ir susivėlęs neinate į operos ir baleto teatrą. <...> Taip ir kalba: jei jūs kalbate viešai, jūs turite sušukuoti ir nuvalyti savo kalbą,“ – sako Daiva Vaišnienė. Lietuviai mėgsta švarą, tad greičiausiai ir savo kalbą mielai nuvalytų. Tik kažkodėl nemokame jos šukuoti, prižiūrėti.
Daugiau

Nesibaigiančios kovos tarp skirtingo išsilavinimo žmonių, kurias laidoje iliustruoja kryžuočių ir lietuvių riterių kautynės. Technokratai čia kaltinami bipoliškumu – pasaulio skirstymą į priešus ir draugus, patinka ir nepatinka, pelninga ir nepelninga, juoda ir balta... Taip pat čia sakoma, kad humanitarai sukuria derybų zoną – erdvę, kuri neaiški, neapibrėžta, kuri nėra nei juoda nei balta.
Daugiau

Ši „Alchemija“ pristato laisvųjų menų arba artes liberales švietimo modelį, kuris nerengia siaurų vienos srities specialistų. Modelis, kaip ironiškai sako Rytis, yra toks naujoviškas, kad žinomas nuo antikos laikų. Jo principas, pasak daugelio kalbėjusiųjų, leidžia išugdyti laisvą žmogų, kad jis galėtų dalyvauti pilietiniame gyvenime. Apie laisvuosius menus kalba Romas Sakadolskis, Mykolas Drunga, Leonidas Donskis ir kiti.
Daugiau

Po kone pusmečio pertraukos Alchemija TV grįžo į eterį su laidų ciklu apie švietimą. Pirmiausia – vaizdo ir garso leitmotyvas – Jurgio Mačiūno kūrinys „Piano piece #13“. Kūrinyje paruošiamas, pritaikomas, preparuojamas pianinas – muzikinio išsilavinimo sistemos pagrindas. Paruošiamąjį darbą atlieka grupė žmonių, vienas po kito plaktukais sukalantys vinis į visus instrumento klavišus. Tai procesinis kūrinys, jis sukuria savitą muziką – galime girdėti tradicinį ir naujajį instrumento skambesį. Jį galima interpretuoti įvairiai. Gal netgi jums pasirodys, kad tai – visiškas tradicinių vertybių nepaisymas, o gal primsite tai kaip tiesiog kitokį požiūrį.
Daugiau

„Alchemijoje LXVIII. Švelniai“ kalbama apie kultūros ypatybę turėti minkštą poveikį visuomenei. X kartos žmonės pasakoja savo patirtį sovietmečiu ir dabartinį santykį su tada atrastais dalykais. Kodėl tai įdomu dabar? Nes kultūra - nebūtinai gigantiški monumentai. Ta karta klausė Rolling Stones, Elton John, Frank Zappa... ne, ne per nacionalinį transliuotoją, o per Radio Luxembourg. Turbūt esate girdėję, ką sąmoningiems lietuviams reiškė ši radijo stotis. O kas jiems buvome mes?
Daugiau

„Gyvenimas normalėja ir Misijos iš didžiosios M nebėra. Galima sakyti, kad tam tikroms kartoms atsiranda egzistencinė tuštuma, nes nebeaišku, vardan ko ‟vardan tos”. O naujiems emigrantams, kurie, savaime suprantama, visų pirma rūpinasi savo gerbūvio sukurimu, irgi kyla klausimas, ar yra prasmė puoselėti lietuvybę už Lietuvos ribų,“ - suformuluoja problemą Rimas Čuplinskas.
Daugiau


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg