Grupės „Akvarium“ dainos tekstas ir melodija metaforiškai perteikia unikalaus miesto Lietuvoje – Visagino – situaciją. Dvidešimtį metų šio miesto gyventojai mums atrodė kitokie – nežinomi, nepažįstami, nors visuomet buvo čia pat, Lietuvoje.
Daugiau


„Lietuvos valstybei – salvė!“ – prasideda laida, kurioje kalbama apie patriotizmą. Kadangi tema iš tikrųjų atrodo iškalbėta ir siaubingai nuvalkiota, Rytis prideda – apie pozityvų patriotizmą. Tokio mūsų šalyje ne tiek ir daug.
Daugiau

„Tapyba niekur neišėjo“ – sako Kęstutis Lupeikis, dvidešimtmetį pažyminčios dailininkų grupės „Angis“ narys. Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų centre „Titanikas“ atidaryta retrospektyvinė grupės paroda – puiki proga pakalbėti apie šią vaizduojamosios dailės sritį.
Daugiau

Polifoninės, daugiabalsės lietuvių liaudies sutartinės įtrauktos į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Ar dėl to jos taps mums labiau pažįstamos? Ką mes žinome apie šias seniausias mūsų dainas?
Daugiau

Alchemija keliauja pasižvalgyti į provinciją. Kultūrinis gyvenimas Varėnos apylinkėse: juodosios keramikos meistrai Merkinėje, skulptūros bei tradicijų puoselėtojai, šiuolaikinis teatras (o gal šokis?) ir alternatyvi muzika. Gan plati menų įvairovė!
Daugiau

Gauti naujienas