Alchemija keliauja pasižvalgyti į provinciją. Kultūrinis gyvenimas Varėnos apylinkėse: juodosios keramikos meistrai Merkinėje, skulptūros bei tradicijų puoselėtojai, šiuolaikinis teatras (o gal šokis?) ir alternatyvi muzika. Gan plati menų įvairovė!
Daugiau

26 minutės su vienu įtakingiausiu šiuolaikinio kino kūrėjų. Šį kartą – jokių įžangų, tegul kalba vaizdai. Béla Tarras „Romuvos“ kino teatre. Nespalvotai. Kaip nespalvoti kadrai iš jo „Verkmaisterio harmonijos“. Tada – devynių aukštų namas. Devynios laidos dalys, kaip devyni šio režisieriaus filmai.
Daugiau

Naujametinė Alchemija – kaip ir dera – su viltimi. Nors, kaip įžanginiame žodyje taria Rytis, laida pakrikštyta ironiškai, joje pristatomos naujovės. Kai kurios vis dar atrodo utopiškos, kitos – tampančios, ar jau tapusios realybe.
Daugiau

Podiumu žengia vyras ir moteris pilkuose, beformiuose kostiumuose. Ant jų galvų užmaukšlintos beveidės maišo formos kaukės, tarpusavyje susisiekiančios per kojinę primenančią juostą. Apsmukę, paslaptingi, neįprasti – ar ne tokie mūsų visuomenei atrodo visi jauni žmonės?
Daugiau

Tamsios, tuščios, šaltos, gigantiškos erdvės. Tarsi rūsiai, neprieinami ne tik kultūrai, bet ir žmogui. Operos fantazijos „XYZ“ plakatas. Giedanti moteris-vaiduoklis balta suknele. Jos balsas užpildo milžinišką tuštumą.
Daugiau

„Kauno kino festivalis didžiausią dėmesį skiria patiems filmams. Mums rūpi kokybiški filmai, o programos prasme mes ieškome filmų, kurie pateiktų socialinį modernios visuomenės komentarą,“ – laidoje kalba festivalio programos sudarytojas. Taigi, svarbiausia – filmai, filmai, ir dar kartą filmai. Nors ir nutylėdami festivalio šūkį, Alchemijos TV kūrėjai atkreipia dėmesį į kitokį kiną. Koks tas kitoks?
Daugiau

Gauti naujienas