26 minutės su vienu įtakingiausiu šiuolaikinio kino kūrėjų. Šį kartą – jokių įžangų, tegul kalba vaizdai. Béla Tarras „Romuvos“ kino teatre. Nespalvotai. Kaip nespalvoti kadrai iš jo „Verkmaisterio harmonijos“. Tada – devynių aukštų namas. Devynios laidos dalys, kaip devyni šio režisieriaus filmai.
Daugiau

Naujametinė Alchemija – kaip ir dera – su viltimi. Nors, kaip įžanginiame žodyje taria Rytis, laida pakrikštyta ironiškai, joje pristatomos naujovės. Kai kurios vis dar atrodo utopiškos, kitos – tampančios, ar jau tapusios realybe.
Daugiau

Podiumu žengia vyras ir moteris pilkuose, beformiuose kostiumuose. Ant jų galvų užmaukšlintos beveidės maišo formos kaukės, tarpusavyje susisiekiančios per kojinę primenančią juostą. Apsmukę, paslaptingi, neįprasti – ar ne tokie mūsų visuomenei atrodo visi jauni žmonės?
Daugiau

Tamsios, tuščios, šaltos, gigantiškos erdvės. Tarsi rūsiai, neprieinami ne tik kultūrai, bet ir žmogui. Operos fantazijos „XYZ“ plakatas. Giedanti moteris-vaiduoklis balta suknele. Jos balsas užpildo milžinišką tuštumą.
Daugiau

„Kauno kino festivalis didžiausią dėmesį skiria patiems filmams. Mums rūpi kokybiški filmai, o programos prasme mes ieškome filmų, kurie pateiktų socialinį modernios visuomenės komentarą,“ – laidoje kalba festivalio programos sudarytojas. Taigi, svarbiausia – filmai, filmai, ir dar kartą filmai. Nors ir nutylėdami festivalio šūkį, Alchemijos TV kūrėjai atkreipia dėmesį į kitokį kiną. Koks tas kitoks?
Daugiau

Mėlynomis raidėmis baltame fone užrašyti vardai: Kristina Inčiūraitė, Laura Garbštienė, Žilvinas Kempinas, Aurelija Maknytė, Juozas Laivys... Tai žmonės, patekę į 2000-2010 metų Lietuvos dailės istoriją. Laidoje – Šiuolaikinio meno centro (arba ŠMC) paroda, skirta pirmajam XXI amžiaus Lietuvos dailės dešimtmečiui.
Daugiau

Gauti naujienas