XVI amžiuje įtvirtintame klasikiniame požiūryje į meną, mada arba drabužių dizainas geriausiu atveju galėjo būti laikomas meistrystės reikalaujančiu amatu. Netgi aprėdai, užfiksuoti didikų portretuose tapo tik užuomazga tos aukštosios mados, kurią turime šiandien. Tad kas yra tas mados menas?
Daugiau

Paskutiniuose sezono Pasivaikčiojimuose Vilniaus Vingio parke su Ryčiu žengia Karlsonas – vyrukas pačiame jėgų žydėjime, savo gyvenime mėgstantis ne tik duoną, bet ir uogie... oi, ne – sviestą ant jos. Šis Karlsonas – tai Lietuvoje puikiai žinomas Vytautas Šapranauskas.
Daugiau

Kasdien jaučiame didžiulį gyvenimo tempą. Atrodo, kad vaikystėje to nebuvo. Augome, ir tiek. Šiandien vaikai priversti skubėti lygiai kaip ir suaugę. Skubėti būti geresni už kitus, skubėti kuo anksčiau įsisavinti žaidimo taisykles, skubėti paisyti ženklų „sustoti draudžiama“.
Daugiau

Vienas geriausių šio sezono Pasivaikščiojimų. Pirmiausia todėl, kad šį kartą įvyko profesionalumo ir subjektyvumo sintezė. Baleto artistė ir Eglė Špokaitė viename asmenyje. Žmogiški dalykai klasikinio šokio kontekste ir baleto pagrindai, išryškėjantys per individualų santykį.
Daugiau

Rytis naudojasi proga – griebia ką tik sutiktą Šarūną Bartą ir vedasi po „Akropolį“ pasivaikščioti. Parduotuvės butaforinio dekoro, šviečiančių reklamų ir pramogautojų apsuptyje vyksta visiška improvizacija. Įtariu, kad pokalbio pradžioje abu nežinojo kas bus, ko galima tikėtis iš kitos pusės.
Daugiau

Saulėta žiemos diena toli nuo didmiesčio. Čia, pasislėpęs nuo buitinių reikalų ir žemiškų pagundų, naują savo kūrinį rašo dramaturgas, kurio pjesėms kartais pavyksta aplenkti savo konkurentus ir pasiekti teatro sceną.
Daugiau

Gauti naujienas