Penktadienį per Info TV


Naujienos

„Alchemija LXI. Humanitarinis karas“ - rimta, kaip ir priklausytų laidai tokiu pavadinimu. Čia kalbama apie propagandą, o savo matymu dalinasi filosofas Gintautas Mažeikis, žurnalistas Andrius Tapinas, politologai Lauras Bielinis ir Nerijus Maliukevičius. Kaip reta Alchemijos TV produkcijai, greta žodžio šioje laidoje - aktyvūs vaizdai. Atsargiai: veikiamas jūsų emocinis intelektas!
Daugiau

Laidoje su dailininku Stasiu Eidrigevičiumi daug spalvų ir formų. Nesupraskite to tiesiogiai - miestas už pašnekovų nugarų spalvingas, bet laidoje jis tik dekoracija - žymiai įdomesnis žodžiais besiskleidžiantis menininko pasaulis. Gražiausia spalva jame - balta.
Daugiau

Universitetas - tai žmonės. Šventinėje laidoje Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojai bei buvę studentai pasakoja, kaip gyveno tada, prieš 25-erius metus, kai buvo atkuriama ne tik Lietuvos valstybė, bet ir tarpukario respublikos Alma Mater numeris vienas. Šventė čia - ne butaforija.
Daugiau

Vos prieš keletą savaičių Arūnas Gelūnas „Alchemijoje LVIII. Intelektas ir laisvė“ sakė: „Žodis idiotos išrastas senovės graikų įvardinti žmogui, kuris yra išsilavinęs, bet nedalyvauja viešame miesto gyvenime“. Kol dar nespėjote padaryti niūrių klaidingų išvadų, kad Lietuvoje tik tokie teegzistuoja, „Pasivaikščiojimuose“ - Lietuvos inteligento pavyzdys.
Daugiau

Kai yra kuriamos naujos studijų programos universitetuose, visuomet naudinga paklausti: ką naujo Jūs pasiūlysite studentams, ko nepasiūlo panašios programos kitur? Ką baigę pasirinktąją specialybę, studentai galės veikti? Laidoje ir bus bandoma atsakyti į šiuos klausimus. Tik, kaip jau įprasta Alchemijoje, ne viskas taip paprasta.
Daugiau

Tokių, kurie būtų patyrę gerą velnią (pvz. sėdėję kalėjime kažkur Rodezijoj, t.y. Zambijoj ar Zimbabvėj) ir mėgtų pasakoti, šiandien nėra daug. Kazys Almenas - tai fizikas, rašantis istorinius romanus. Kazys Almenas - tai rašytojas, vaizduotėje kuriantis matematiniškai tikslius pramanyto pasaulio modelius. Kazys Almenas mėgsta piešti žodžiais ir, rodos, piešia tol, kol klausytojui vaizdas tampa ryškus kaip tikrovė.
Daugiau

Gauti naujienas