Penktadienį per Info TV


Naujienos

„Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Jiems yra suteiktas protas ir sąžinė, ir jie turi elgtis vienas su kitu kaip broliai,“ - skelbia pirmasis Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos straipsnis. Deklaraciją 1948 metų gruodžio 10 dieną priėmė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Lietuva prie šios deklaracijos prisijungė 1991 metų kovo 12 dieną. Tai buvo tik laisvės pradžia.
Daugiau

Kiek kartų žiūrėjau, tiek teko pripažinti, kad šitą pusvalandį galima nusakyti žodžiais orus, subjektyvus (asmeniškas), laikinas. Bet rašyti apie "Pasivaikščiojimus su Romu Sakadolskiu" yra kvailiausias užsiėmimas pasaulyje. Per šį pusvalandį apie mūsų visuomenę buvo pasakyta daugiau, nei per visus 23 nepriklausomos Lietuvos žurnalistikos metus. Tai buvo pasakyta tokiu būdu, kad niekas to nepadarys geriau už patį Romą. Gerai, kad tai gali būti pakartota - dar kartą paspaudus "Žiūrėti" video ekranėlyje.
Daugiau

Menas - tai intelekto karas. Koduoti. Atspėti kodą. Įvesti naują kodą. Atspėti naują kodą. Amžinas žaidimas kaip pasakyti rutina, rutina nepasakius. Artėju prie esmės. Rašytojas (taip pat ir poetas) koduoja raidėmis, žodžiais, skyrybos ženklais. Kas gi ta metafora? Nestilinga sakyti tiesiai šviesiai. O metafora - nuostabus stilistinis kodas. Pavyzdžiui: širdis - mano Achilo kulnas. Nesąmonė. Ir sąmonė. Viename.
Daugiau

Pasivaikščiojimai su Šarūnu Liekiu yra griežti. Poezija šiame pusvalandyje terado vietą kažkur prie Lietuvos širdies, bet ir tai teko pripažinti, kad tų širdžių turime ne vieną. Vyrukai kapstosi po šalies vidinės ir išorinės, edukacijos ir kultūros politikos mitus bei faktus. Nevyniodamas į vatą Liekis tėškia reiškinių diagnozes. Manau, kad jis rizikuoja būti nuobodus. Toks nuobodus, kaip jo aptariama realybė. Kai mane ištinka nuobodulys vis galvoju - gal pati ir kalta, jei tesugebu sukurti realybę, kuri verčia nuobodžiauti mane pačią?
Daugiau

O kas jei universitetas - viena su kita konkuruojančių minčių laukas? Visi mokslininkai yra konkurentai ir kiekvienas siekia įtvirtinti savo mąstymą, įrodyti, kad būtent jo mintys yra teisingos. Tad nenustebkite, kad „Alchemija. Universitetas kaip kultūra“ pirmiausia yra minčių rinkinys. Teiginių rinkinys. Požiūrių be iliustracijų rinkinys. Tai intelektuali laida, leidžianti pažvelgti į mūsų intelektualus ir užmesti akį į procesus ateities lyderių kalvėje.
Daugiau

Nuo 2014 metų laidos persikėlė į Info TV. Kanalas priklauso MG Baltic koncernui, kurį įkūrė Darius Mockus. Su juo, vienu įtakingiausių verslininkų Lietuvoje, yra ir pirmieji 2014 metų Pasivaikščiojimai. Dabar, kai tai žinote, esate laisvi vadovautis tradiciniu požiūriu ir nuspręsti, kad šis žmogus pateko į eterį vien dėl savo pinigų (gal net sumokėjo ir Zemkauskui?!). Taip pat esate laisvi tradiciją peržengti ir, pavyzdžiui, pasidomėti, ar be pinigų ši persona dar turi kokių įdomių savybių. Gal net kils mintis patyrinėti, kokios žmogaus savybės lemia, kad pinigų yra?
Daugiau

Gauti naujienas