Kiek kartų žiūrėjau, tiek teko pripažinti, kad šitą pusvalandį galima nusakyti žodžiais orus, subjektyvus (asmeniškas), laikinas. Bet rašyti apie "Pasivaikščiojimus su Romu Sakadolskiu" yra kvailiausias užsiėmimas pasaulyje. Per šį pusvalandį apie mūsų visuomenę buvo pasakyta daugiau, nei per visus 23 nepriklausomos Lietuvos žurnalistikos metus. Tai buvo pasakyta tokiu būdu, kad niekas to nepadarys geriau už patį Romą. Gerai, kad tai gali būti pakartota - dar kartą paspaudus "Žiūrėti" video ekranėlyje.
Daugiau

Pasivaikščiojimai su Šarūnu Liekiu yra griežti. Poezija šiame pusvalandyje terado vietą kažkur prie Lietuvos širdies, bet ir tai teko pripažinti, kad tų širdžių turime ne vieną. Vyrukai kapstosi po šalies vidinės ir išorinės, edukacijos ir kultūros politikos mitus bei faktus. Nevyniodamas į vatą Liekis tėškia reiškinių diagnozes. Manau, kad jis rizikuoja būti nuobodus. Toks nuobodus, kaip jo aptariama realybė. Kai mane ištinka nuobodulys vis galvoju - gal pati ir kalta, jei tesugebu sukurti realybę, kuri verčia nuobodžiauti mane pačią?
Daugiau

Nuo 2014 metų laidos persikėlė į Info TV. Kanalas priklauso MG Baltic koncernui, kurį įkūrė Darius Mockus. Su juo, vienu įtakingiausių verslininkų Lietuvoje, yra ir pirmieji 2014 metų Pasivaikščiojimai. Dabar, kai tai žinote, esate laisvi vadovautis tradiciniu požiūriu ir nuspręsti, kad šis žmogus pateko į eterį vien dėl savo pinigų (gal net sumokėjo ir Zemkauskui?!). Taip pat esate laisvi tradiciją peržengti ir, pavyzdžiui, pasidomėti, ar be pinigų ši persona dar turi kokių įdomių savybių. Gal net kils mintis patyrinėti, kokios žmogaus savybės lemia, kad pinigų yra?
Daugiau

Retuose „Pasivaikščiuojimuose“ iš pokalbio temų galime pajausti laiką. Aktualijų čia nebūna, daugiau kalbama apie tai, kas rodės vertinga ir vakar, ir šiandien, kuo norima tikėti ir rytoj. O štai ši laida su Jaroslavu Melniku įsiklijavusi į labai konkretų momentą: jį žymi naujausio jo romano pasirodymas bei ukrainiečių protestai Euromaidane.
Daugiau

Šių Pasivaikščiojimų aplinka parinkta labai taikliai. Tai panašu į mokslą – Rytis su Rimvydu susitinka prie prekybos centre Mega esančio akvariumo – juk Rimvydas tyrinėja koralinių polipų kolonijas. Vėliau jie išeina iš šio pastato ir atsiduria automobilių aikštelėje, kur žmonių beveik nėra. Rimvydo moksliniai tyrinėjimai skirti ne polipų kolonijoms – jie skirti žmonėms, tačiau kiek iš mūsų nuoširdžiai domisi naujausiais moksliniais atradimais?
Daugiau

Šie „Pasivaikščiojimai“ nėra patogūs nė vienam jų dalyvių. 81-erių istorijos profesorius netrykšta energijos pertekliumi. Įprastą fizinę kelionę tenka pakeisti intelektualine ir pasirūpinti, kad TV ekrane nepastebėtume nuostolių. Ir žiūrovui nebus lengva. Idėjiškai parinktas tamsus „Metropolio“ kampas pasižymi dizainu iš praeities. Kameroms nėra kur ganytis, tad visą laiką žiūrime į žmogų. A.E.Sennas - istorijos profesorius, moderniosios Lietuvos istorijos tyrinėtojas.
Daugiau


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg