Šioje laidoje pasivaikščiosime su poetu, vertėju Antanu A. Jonynu. Mindysime žvyrą, išvagotą balomis – esame pačiame Vilniaus centre. Rytis su Antanu lėtai apeidinėja balas. Ir tos balos čia kitokios – jos tarsi tušti tarpekliai - vartotojai, tarp jų tik siauras žemės lopinėlis – kūrėjai. Vieni be kitų neegzistuotų.
Daugiau

Ji – valiūkiška, trumpai kirptais į visas puses styrančiais plaukais, veidą puošia šypsenos duobutės ir jos akys – žibėte žiba. Tokia jaunystė, tokia galia ir tokia savęs išraiška! Kompozitorė, skulptorė, multimedijų menininkė, žurnalistė, netgi išradėja – po šitokia gausybe apibūdinimų (juk senesniais laikais menininkai-genijai pasižymėdavo gabumais įvairiose srityse) slepiasi Laurie Anderson, su kuria šiandien Rytis ir pasivaikščios.
Daugiau

TV eteris – ne universitetas, čia intelektualams laikas ribotas. Komanda dirba labai atidžiai, pašnekovui neleidžia atsipalaiduoti ir labai išsiplėtoti. Kalba vystosi nuosekliai – lengvos istorijos, aštresnės temos, kol paruošiamos kelios pipirų mūsų visuomenei saujos. Jas galima cituoti ir cituoti, bet geriau pažiūrėkite patys.
Daugiau

Ak tie aktoriai! Tokie pusiau žmonės, o pusiau – dievai... Ar ne taip mes juos įsivaizduojame? Sako, viena šios mistifikuojamos profesijos atstovė gavo pastabą: kaip ji, tokia žymi aktorė, gali važinėti troleibusu?! Lietuvos scenos artistui įvaizdis labai svarbus. Jūratė Onaitytė pristatoma kaip primadona?
Daugiau

Dar niekad nebuvo taip akivaizdu, kad Alchemijos TV laidos yra didžiulis lobis istorikams. Kai kas nors imsis tyrinėti prezidento Valdo Adamkaus asmenybę, norėdamas vieną ar kitą knygelę paskirti jo portretui, anksčiau ar vėliau turės paspausti „Play“ ties šiuo Pasivaikščiojimų įrašu.
Daugiau

Kokios svaiginančios gali būti antraštės: daili operos primadona prie niekam nereikalingo Lietuvos kultūros paveldo! Lietuvių solistė ant vakarykštės pasaulinės operos griuvėsių! Jaunas žmogus – valkata benamis lietuviškoje kasdienybėje! Bet ar reikia taip dramatizuoti?
Daugiau


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg