Kaip pristatyti Andrių Mamontovą? Gimė jis 1967 metais Vilniuje. Muzikantas, dainininkas, kompozitorius, aktorius. Studijavo statybos ekonomiką, žurnalistiką, tačiau galiausiai tapo muzikantu. Apie jį patį jau kuriamos dainos. Internetas, įvedus jo pavardę, pateikia daugiau kaip šešis šimtus tūkstančių rezultatų.
Daugiau

Renata Šerelytė yra ne rašytoja, o kempinė. Pasaulio kempinė, kuri gyvena per rašymą. Dėl to ir neišsisemia: sugeria pasaulį į save, o paskui – išrašo. Tada mes mintimis keliaujame jos išrašytais takais. Bet negali sakyti, kad tas išrašytas pasaulis yra tiktai jos. Ne – jis tiek pat ir mūsų. Kai skaitome – dalinamės. Kai šneka ji – irgi dalinasi.
Daugiau

Pasivaikščiojimas su Juozu Statkevičiumi toks lengvas ir toks estetiškas, jog į galvą šauna vienintelis epitetas, apibūdinti visa tai – secesiška. Juozas kalba daug, tačiau kalba, o ne plepa. Taip, jis žino savo vertę, žino, ką jis gali ir žino kaip gali geriau nei gali kiti. Jis jausmo žmogus, nes tik toks gali kurti kostiumus teatrui ir savo kūriniais daryti pasaulį gražesnį. Tačiau jis nesivadina bohema, nes... matyt tokių jau senai nebelikę. Jie kaip vinilinės plokštelės – kažkur dar tėvų laikais matyti, tačiau dabar tai tik antikvaras.
Daugiau

Šis Pasivaikščiojimas tarsi sklandantis kosmose – žmonės aplinkui kažkur eina, baltas sniegas po truputį tampa purvinas ir tirpsta, o du kalbantieji apima kuo įvairiausias temas: nuo visatos amžiaus iki kas yra laimė. Algis Mickūnas sako, kad Sokratas yra mėgiamiausias filosofas. Man iki šiol Sokratas išnyra mintyse su nuodų taure rankoje. Ir iš tiesų – vėliau eina kalba apie tai, kas bus, kai mūsų nebus. Rytis prisipažįsta, kad bijo mirties. Algis šypsosi ir kuo ramiausiai atskleidžia, kas po jos bus.
Daugiau

„Gyvenime buvo daug iššūkių, bet visus juos panaudodavau savo naudai,“ – laidos pabaigoje sako Viktoras Diawara. Iki šio teiginio – kiek daugiau nei dvidešimt Pasivaikščiojimų minučių. Jie žingsniuoja apsnigtame senos gamyklos kvartale. Aplink – loftai ir erdvės fantazijai.
Daugiau

Apsnigtame Vilniuje Antanas Šileika atrodo kaip žmogus iš kitos realybės. Šie Pasivaikščiojimai, kaip ir laida su Antanu A. Jonynu, lengvai kilstelėti nuo žemės, bet klasikinio racionalumo čia gerokai daugiau. Pokalbis intelektualus ir tvarkingas. Bet išduosiu paslaptį – mažutę raziną laidos kūrėjai įmetė pačioje pabaigoje.
Daugiau


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg