Penktadienį per Info TV


Naujienos

Matyt ramesnės ir jaukesnės laidos nebeįmanoma sukurti negu šioji Alchemija, kurioje visas dėmesys skirtas kūrybai. Kas yra kūryba, kaip jinai gimsta pasakoja net penki menininkai – visi skirtingų krypčių, tačiau taip tampriai susiję savo mintimis, kad nejučia laidos pabaigoje imi ir pamatai juos rišantį tinklą. Kūryba tampa voru, kuris pačiu stipriausiu siūlu (dar joks žmogus stipresnio nesukūrė) supina visus kūrėjus (tikrus, o ne apsimetėlius), tačiau leidžia jiems kvėpuoti ir pagaliau pradėti gyventi meno rimtu.
Daugiau

Pasivaikščioti su M.K.Čiurlioniu būtų kiekvieno žmogaus, save gerbiančio, besidominčio muzika ir tapyba, svajonė. Ši Pasivaikščiojimų laida mums tą ir pasiūlo. Tik kiek kitaip. Kaip visada – nestandartiškai. Šį kartą jau apsnigtame Kaune, kuomet sniegas nusėda ant plaukų ir neskuba ištirpti, šalia Ryčio kartu vaikštinėja ir Rokas Zubovas – pianistas, Vytauto Didžiojo Universiteto Muzikos Akademijos prodekanas ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio proanūkis. Su šia laidai tęsiame Pasivaikščiojimų su muzikantais ciklą.
Daugiau

Po Šiuolaikinio meno centrą (ŠMC) šį kartą Pasivaikščiosime su Kayhan Kalhor – muzikantu, „radif“ muzikavimo stiliaus atlikėju bei kompozitoriumi. Kalbantis apie muziką, norisi pasivaikščioti po ten, kur tylu, ramu, kur beveik nėra žmonių. ŠMC tarsi labirintas – atsiveria didelėmis erdvėmis, kažkur veda, tačiau galiausiai atsiduriame prie tų durų, pro kurias įėjome. Panašiai ir gyvenime.
Daugiau

Pasivaikščiojimai vis labiau džiugina. Kartu su pianistu Edvinu Minkštimu pasivaikščiosime Kauno Filharmonijoje – didingoje miesto muzikos šventovėje. O kur daugiau vestis muzikantą? Juolab, kad bus puiki proga pasiklausyti kaip pianisto pirštai bėgios po fortepijono klavišus. Šįkart Rytis turi visus raktus nuo užrakintų durų. Ne apie muziką, veikiau apie asmenybę ir jos subrendimą besivaikščiodami su E.Minkštimu kalbės Rytis Zemkauskas. Kaip yra svarbu šalia esantis žmogus, kuris rūpinasi vidinio Aš subrendimu ir tapimu asmenybe.
Daugiau

Šį kartą Pasivaikščiosime su žmogumi, kurio pristatinėti nereikia. Pasivaikščiosime ne tik su OKT teatro režisieriumi, tačiau kartu su savimi pasiimsime ir visą Vilniaus širdį – senamiestį, kuris savo gatvelėmis ir aikštėmis atveria pokalbio temas. Kuo didesnė erdvė supa pašnekovus, tuo sunkesni ir gilesni klausimai bei atsakymai išsiduoda. Kai žmogaus nespaudžia išorinė erdvė, jis išsilaisvina ir iš savo vidinės slegiančios erdvės.
Daugiau

Šiuose Pasivaikščiojimuose gvildenama daugybė temų. Tačiau kaip jos gražiai susijungia, papildo viena kitą ir perteikia pagrindinę šio pokalbio esmę – pasakojimus. Susitinkame su filosofu, kultūros teoretiku, kūrybinių industrijų kritiku Gintautu Mažeikiu. Pradedame Pasivaikščiojimų laidą nuo Kauno Paveikslų galerijos kiemelio.
Daugiau

Gauti naujienas