Yra žmonių, kurie sako: „Aš negalėčiau būti niekuo kitu, kaip tik aktoriumi“ arba „Jei nebūčiau matematikos mokytoja, nežinau ką dar galėčiau/sugebėčiau daryti“. Būdama jaunesnė maniau, kad tokie žmogaus pasisakymai parodo, koks jis geras savo srities specialistas. Tačiau kuo toliau, tuo labiau tokie žmonės man pasirodė vis labiau riboti ir nemokantys išnaudoti visų galimybių. Rein Raud puikiai save sulygina su renesanso žmogumi – ir iš tiesų, kam būti gabiam viename dalyke, jei gali pasiekti kur kas daugiau pasinerdamas į daugelį sričių. Svarbiausia, kad nebūtų nuobodu. O Rein Raud nenuobodžiauja.
Daugiau

„Mes esame, kad, pasilikdami kiekvienas atsakingas už save, drauge gyventume ir kurtume. Mes norime savo gyvenimą pripildyti bendruomeniškumo sąmone, nurodančia mūsų vietas visų mūsų visuomeninio, kultūrinio ir politinio gyvenimo baruose. Ir mes norime į juos ateiti, ne kaip pasimetę individai, o kaip jaunatvišku dinamizmu nešina ir bičiuliškon draugėn susibūrusi ateities Lietuva.“
Daugiau

Mokykloje mokė, knygose rašė: žmogaus gyvenimo prasmė yra būti reikalingu. Mėginu suskaičiuot, kiek žmonių atsiveria aplinkai norėdami patenkinti elementarios egzistencijos poreikius: alkio, saugumo, kompanijos, poreikio pasisakyti, būti gerbiamu ir pripažintu, kiek amžinų maldautojų išlenda iš savo kiauto tik tada, kai jiems ko nors reikia. Ir kiek yra tų, kurie neprašyti dalinasi tuo, ką turi, kurie teikia džiaugsmą aplinkiniams.
Daugiau

Kaip pristatyti Andrių Mamontovą? Gimė jis 1967 metais Vilniuje. Muzikantas, dainininkas, kompozitorius, aktorius. Studijavo statybos ekonomiką, žurnalistiką, tačiau galiausiai tapo muzikantu. Apie jį patį jau kuriamos dainos. Internetas, įvedus jo pavardę, pateikia daugiau kaip šešis šimtus tūkstančių rezultatų.
Daugiau

Tūkstantis šeši šimtai šešiasdešimt pirmieji. Liudviko XIV užsakymu architektas André Le Nôtre prie Versalio rūmų pradeda hipercivilizacijos projektą. Devynioliktojo amžiaus pabaiga. Užutrakio dvare prancūzas Édouard André įgyvendina romantizmo metais madingo angliško cha cha parko projektą. Du tūkstančiai tryliktųjų metų gegužė. Nemuno saloje pradeda dėtis keisti dalykai.
Daugiau

Renata Šerelytė yra ne rašytoja, o kempinė. Pasaulio kempinė, kuri gyvena per rašymą. Dėl to ir neišsisemia: sugeria pasaulį į save, o paskui – išrašo. Tada mes mintimis keliaujame jos išrašytais takais. Bet negali sakyti, kad tas išrašytas pasaulis yra tiktai jos. Ne – jis tiek pat ir mūsų. Kai skaitome – dalinamės. Kai šneka ji – irgi dalinasi.
Daugiau

Gauti naujienas