Naujienos

„Gyvenime buvo daug iššūkių, bet visus juos panaudodavau savo naudai,“ – laidos pabaigoje sako Viktoras Diawara. Iki šio teiginio – kiek daugiau nei dvidešimt Pasivaikščiojimų minučių. Jie žingsniuoja apsnigtame senos gamyklos kvartale. Aplink – loftai ir erdvės fantazijai.
Daugiau

„Knyga ar televizorius?“ – mėgo klausti lietuvių kalbos mokytoja vos mus išmokiusi suręsti rašinėlį. Abitūros egzaminuose į šį egzistencinį klausimą buvo įtrauktas kompiuteris. Šiandien ir knyga, ir kompiuteris gyvena taikiai e-knygos pavidalu. Knygoms nebereikia didžiulių kambarių – humanitaro biblioteką galite rasti jo kišenėje! Ar literatūra pasikeitė? Kokia ji šiandien?
Daugiau

Apsnigtame Vilniuje Antanas Šileika atrodo kaip žmogus iš kitos realybės. Šie Pasivaikščiojimai, kaip ir laida su Antanu A. Jonynu, lengvai kilstelėti nuo žemės, bet klasikinio racionalumo čia gerokai daugiau. Pokalbis intelektualus ir tvarkingas. Bet išduosiu paslaptį – mažutę raziną laidos kūrėjai įmetė pačioje pabaigoje.
Daugiau

Prancūzų komikas Gérard’as Depardieu parodė, kad jau šiandien tarp valstybės ir korporacijos nebe toks ir didelis skirtumas. Dar visai neseniai savo valstybę atgavusiems lietuviams tokios pasaulinės tendencijos gali pasirodyti kraupios. Kol šalyje nekilo visuotinė panika, „Alchemija“ griebia jautį už ragų ir panagrinėti valstybės temą prašo mūsų intelektualų.
Daugiau

Laidos herojė – nekomerciniuose kino teatruose pristatyto filmo „Aurora“ autorė. Pasivaikščiojimo vieta, kaip ir filmas, kvepia ateities dizainu. Susitikimo laikas viskam suteikia paslapties. Bet laida – ne pasimatymas. Kreipinys „jūs“ lyg netyčia primena, kad Kristina kalbėtis pakviesta kaip kino režisierė.
Daugiau

Matyt ramesnės ir jaukesnės laidos nebeįmanoma sukurti negu šioji Alchemija, kurioje visas dėmesys skirtas kūrybai. Kas yra kūryba, kaip jinai gimsta pasakoja net penki menininkai – visi skirtingų krypčių, tačiau taip tampriai susiję savo mintimis, kad nejučia laidos pabaigoje imi ir pamatai juos rišantį tinklą. Kūryba tampa voru, kuris pačiu stipriausiu siūlu (dar joks žmogus stipresnio nesukūrė) supina visus kūrėjus (tikrus, o ne apsimetėlius), tačiau leidžia jiems kvėpuoti ir pagaliau pradėti gyventi meno rimtu.
Daugiau

Gauti naujienas