Šie „Pasivaikščiojimai“ nėra patogūs nė vienam jų dalyvių. 81-erių istorijos profesorius netrykšta energijos pertekliumi. Įprastą fizinę kelionę tenka pakeisti intelektualine ir pasirūpinti, kad TV ekrane nepastebėtume nuostolių. Ir žiūrovui nebus lengva. Idėjiškai parinktas tamsus „Metropolio“ kampas pasižymi dizainu iš praeities. Kameroms nėra kur ganytis, tad visą laiką žiūrime į žmogų. A.E.Sennas - istorijos profesorius, moderniosios Lietuvos istorijos tyrinėtojas.
Daugiau

Visa laida - vienas pašnekesys. Tokių yra buvę dar pirmajame Alchemijos sezone - tąkart kavinėje virtualiai kalbėjomės su kino režisieriumi Béla Tarru. Šįkart, iškart po paskaitos Vytauto Didžiojo universitete, Laisvės alėjoje ant suolelio prisėsime su sociologu Zygmuntu Baumanu. Jo lengva ir įdomu klausytis. Net neabejoju, kad naujų dalykų išgirs ir tie, kurie yra lankęsi jo paskaitose.
Daugiau

Kuomet Rytis ėmė Pasivaikščiojimų įžangoje pasakoti apie Beną Ulevičių, šį žmogų įsivaizdavau visiškai kitaip nei jis pasirodė iš tiesų. O čia štai pasirodo ilgaplaukis vaikinas (nes atrodo tikrai jaunesnis nei yra iš tikrųjų) prie pelėdomis nusagstytų tvoros vartų kalba apie krikščioniškąjį roką ir nė nepastebi kaip imi su šio žmogaus nuomonė sutikti.
Daugiau

Laida pirmajam Kauno architektūros festivaliui. Vietiniai architektai ėmėsi iniciatyvos pristatyti 1) konkursinius užsienio architektų projektus, 2) drąsias vietinių architektų vizijas, 3) šiek tiek teorinių paskaitų apie erdvės meną, 4) keletą tarptautinių diskusijų. Laidoje apie architektūrą kalbama visais pjūviais: architekto funkcijos, architekto įrankiai, architekto laisvės ribos, architekto atsakomybė, architekto tuštybė... Bet ji nėra skirta (tik) specialistams.
Daugiau

Pietro Umberto Dini šį pusvalandį kalbės lietuviškai. Nors jau girdėjome, kaip šauniai tai sekėsi estui Reinui Raudui, prisimename ir švedą Joną Öhmaną, visgi sutikime - čia visai kitas reikalas! Italija - ne kaimynystėje, o lietuviškai kalbantis italas - tokia pat retenybė kaip zebras rudenėjančiame tėvynės pievų peizaže.
Daugiau

Laida „Menas yra tekstas“ skirta 9-tajai Kauno bienalei, kuriai organizatoriai davė „Uniteksto“ pavadinimą. Čia apsilankęs žiūrovas meno kūrinį turėtų patirti kaip universalų tekstą. Alchemija neatima galimybės susitikti su meno kūriniais, bet greta pasiūlo savo tekstą.
Daugiau

Gauti naujienas