Penktadienį per Info TVNaujienos

Jau nuo mokyklos laikų jauniems protams yra brukama, kad po šios įstaigos – mokyklos, yra prestižas ir būtinybė studijuoti universitete. Ypatingai – jei nori kažko gyvenime pasiekti. Tačiau retas kuris iš tų jaunųjų protų žino, kas tas kažkas ir vis vien stoja į tą mitais ir pasakomis apraizgytą vietą. Šioji Alchemija, puiki galimybė susipažinti su universitetu kaip su žmogumi.
Daugiau

„Gyvenime buvo daug iššūkių, bet visus juos panaudodavau savo naudai,“ – laidos pabaigoje sako Viktoras Diawara. Iki šio teiginio – kiek daugiau nei dvidešimt Pasivaikščiojimų minučių. Jie žingsniuoja apsnigtame senos gamyklos kvartale. Aplink – loftai ir erdvės fantazijai.
Daugiau

„Knyga ar televizorius?“ – mėgo klausti lietuvių kalbos mokytoja vos mus išmokiusi suręsti rašinėlį. Abitūros egzaminuose į šį egzistencinį klausimą buvo įtrauktas kompiuteris. Šiandien ir knyga, ir kompiuteris gyvena taikiai e-knygos pavidalu. Knygoms nebereikia didžiulių kambarių – humanitaro biblioteką galite rasti jo kišenėje! Ar literatūra pasikeitė? Kokia ji šiandien?
Daugiau

Apsnigtame Vilniuje Antanas Šileika atrodo kaip žmogus iš kitos realybės. Šie Pasivaikščiojimai, kaip ir laida su Antanu A. Jonynu, lengvai kilstelėti nuo žemės, bet klasikinio racionalumo čia gerokai daugiau. Pokalbis intelektualus ir tvarkingas. Bet išduosiu paslaptį – mažutę raziną laidos kūrėjai įmetė pačioje pabaigoje.
Daugiau

Prancūzų komikas Gérard’as Depardieu parodė, kad jau šiandien tarp valstybės ir korporacijos nebe toks ir didelis skirtumas. Dar visai neseniai savo valstybę atgavusiems lietuviams tokios pasaulinės tendencijos gali pasirodyti kraupios. Kol šalyje nekilo visuotinė panika, „Alchemija“ griebia jautį už ragų ir panagrinėti valstybės temą prašo mūsų intelektualų.
Daugiau

Laidos herojė – nekomerciniuose kino teatruose pristatyto filmo „Aurora“ autorė. Pasivaikščiojimo vieta, kaip ir filmas, kvepia ateities dizainu. Susitikimo laikas viskam suteikia paslapties. Bet laida – ne pasimatymas. Kreipinys „jūs“ lyg netyčia primena, kad Kristina kalbėtis pakviesta kaip kino režisierė.
Daugiau

Gauti naujienas