Laida pirmajam Kauno architektūros festivaliui. Vietiniai architektai ėmėsi iniciatyvos pristatyti 1) konkursinius užsienio architektų projektus, 2) drąsias vietinių architektų vizijas, 3) šiek tiek teorinių paskaitų apie erdvės meną, 4) keletą tarptautinių diskusijų. Laidoje apie architektūrą kalbama visais pjūviais: architekto funkcijos, architekto įrankiai, architekto laisvės ribos, architekto atsakomybė, architekto tuštybė... Bet ji nėra skirta (tik) specialistams.
Daugiau

Pietro Umberto Dini šį pusvalandį kalbės lietuviškai. Nors jau girdėjome, kaip šauniai tai sekėsi estui Reinui Raudui, prisimename ir švedą Joną Öhmaną, visgi sutikime - čia visai kitas reikalas! Italija - ne kaimynystėje, o lietuviškai kalbantis italas - tokia pat retenybė kaip zebras rudenėjančiame tėvynės pievų peizaže.
Daugiau

Laida „Menas yra tekstas“ skirta 9-tajai Kauno bienalei, kuriai organizatoriai davė „Uniteksto“ pavadinimą. Čia apsilankęs žiūrovas meno kūrinį turėtų patirti kaip universalų tekstą. Alchemija neatima galimybės susitikti su meno kūriniais, bet greta pasiūlo savo tekstą.
Daugiau

Tuo metu, kai numylėta televizija rodydavo animacinį serialą „Beavis and Butt-head“ man buvo per mažai metų, kad tėvai leistų tai žiūrėti. Bet visada žinodavau, kas jie ir jeigu negalima į juos žiūrėti, jie yra kažkuo ypatingi.
Daugiau

Alchemija L. L reiškia Lama sukurta po Jo Šventenybės Tenzino Giatso, XIV-ojo Dalai Lamos trečiojo vizito į Lietuvą. Šių, 2013 metų, rugsėjį jis lankėsi Vilniuje jau nebe kaip dvasinis ir pasaulietinis Tibeto vadovas, o kaip paprastas budistų vienuolis. Laidoje atskiriami du informacijos perdavimo kanalai: vaizdiniu transliuojamas vizito renginių kaleidoskopas, o garsiniu perduodamos apsilankymo metu išsakytos Dalai Lamos mintys.
Daugiau

Dievo Avinėli, kuris naikini pasaulio nuodėmes... Šis pusvalandis pilnas tokio švento naivumo, kuris kačiukais paverčia net liūtus. Švelnumas - Pasivaikščiojimų su Alina Orlova charakteristika. Jokių pipirų, nors nepasakytum, kad būtų, pavyzdžiui, labai jau saldu.
Daugiau

Gauti naujienas