O kas jei universitetas - viena su kita konkuruojančių minčių laukas? Visi mokslininkai yra konkurentai ir kiekvienas siekia įtvirtinti savo mąstymą, įrodyti, kad būtent jo mintys yra teisingos. Tad nenustebkite, kad „Alchemija. Universitetas kaip kultūra“ pirmiausia yra minčių rinkinys. Teiginių rinkinys. Požiūrių be iliustracijų rinkinys. Tai intelektuali laida, leidžianti pažvelgti į mūsų intelektualus ir užmesti akį į procesus ateities lyderių kalvėje.
Daugiau

Nuo 2014 metų laidos persikėlė į Info TV. Kanalas priklauso MG Baltic koncernui, kurį įkūrė Darius Mockus. Su juo, vienu įtakingiausių verslininkų Lietuvoje, yra ir pirmieji 2014 metų Pasivaikščiojimai. Dabar, kai tai žinote, esate laisvi vadovautis tradiciniu požiūriu ir nuspręsti, kad šis žmogus pateko į eterį vien dėl savo pinigų (gal net sumokėjo ir Zemkauskui?!). Taip pat esate laisvi tradiciją peržengti ir, pavyzdžiui, pasidomėti, ar be pinigų ši persona dar turi kokių įdomių savybių. Gal net kils mintis patyrinėti, kokios žmogaus savybės lemia, kad pinigų yra?
Daugiau

Retuose „Pasivaikščiuojimuose“ iš pokalbio temų galime pajausti laiką. Aktualijų čia nebūna, daugiau kalbama apie tai, kas rodės vertinga ir vakar, ir šiandien, kuo norima tikėti ir rytoj. O štai ši laida su Jaroslavu Melniku įsiklijavusi į labai konkretų momentą: jį žymi naujausio jo romano pasirodymas bei ukrainiečių protestai Euromaidane.
Daugiau

Jeigu rinktume gražiausią „Alchemijos“ įžangą, „Taip yra ne tau vienam“ laimėtų be konkurencijos. Nenustebčiau, jei šis gabaliukas būtų paskelbtas, pavyzdžiui, poetiškiausia 2013-ųjų metų minute Lietuvos televizijose. Vaizdas + garsas = poezija. Visa tai - vardan Marijaus Šnaro kūrybos pristatymo. Kas jis toks? Pamatysite.
Daugiau

Šių Pasivaikščiojimų aplinka parinkta labai taikliai. Tai panašu į mokslą – Rytis su Rimvydu susitinka prie prekybos centre Mega esančio akvariumo – juk Rimvydas tyrinėja koralinių polipų kolonijas. Vėliau jie išeina iš šio pastato ir atsiduria automobilių aikštelėje, kur žmonių beveik nėra. Rimvydo moksliniai tyrinėjimai skirti ne polipų kolonijoms – jie skirti žmonėms, tačiau kiek iš mūsų nuoširdžiai domisi naujausiais moksliniais atradimais?
Daugiau

Mūsų „sunkiosios“ lietuvių kalbos mokosi ne tik lingvistikos ekspertai. Bet atrodo, kad tie, kurie išmoksta, vėliau tampa... vertėjais - kalbos ir kultūros ekspertais, taigi, tuo pačiu ir lingvistais. Alchemija „Labai ypatingi žmonės“ pristato užsieniečius, kurie ne tik mėgsta lietuvių literatūrą ir kultūrą, bet ir skleidžia ją savo šalyse. Taip, šikart laidos pusvalandyje - vertėjai iš lietuvių į kitas kalbas.
Daugiau

Gauti naujienas