Kūrybinė grupė buvo Geteborgo knygų mugėj. Šita Alchemija - parvežtos lauktuvės. Mačiau aš tų mugių – numosite ranka į tokias dovanas, – kas man tas Geteborgas, jei tokia ir Vilniuje būna? Susimąstau. Bet juk laida – ne apie mugę. Ji pasakoja apie mus!
Daugiau

TV eteris – ne universitetas, čia intelektualams laikas ribotas. Komanda dirba labai atidžiai, pašnekovui neleidžia atsipalaiduoti ir labai išsiplėtoti. Kalba vystosi nuosekliai – lengvos istorijos, aštresnės temos, kol paruošiamos kelios pipirų mūsų visuomenei saujos. Jas galima cituoti ir cituoti, bet geriau pažiūrėkite patys.
Daugiau

Būtent čia žmogus gali išsilaisvinti nuo to, kas jį slegia, nuo kasdienybės ir pasinerti į patį save. Jis čia gali pasijusti tarsi pirmykštėje žemėje ir sukurti meną. Kas, kad jis neišliks, kas kad jo sukurtą meną sunaikins pati gamta. „Bet bus buvęs“ – taikliai apie tai pasako žemės meno kūrėja Vivien Chang iš Taivano.
Daugiau

Ak tie aktoriai! Tokie pusiau žmonės, o pusiau – dievai... Ar ne taip mes juos įsivaizduojame? Sako, viena šios mistifikuojamos profesijos atstovė gavo pastabą: kaip ji, tokia žymi aktorė, gali važinėti troleibusu?! Lietuvos scenos artistui įvaizdis labai svarbus. Jūratė Onaitytė pristatoma kaip primadona?
Daugiau

Tikimasi, kad iki 2015-ųjų metų Lietuva taps kosmine valstybe. Mobilizuojamos mokslo, technologijų ir finansinės pajėgos. Šioje „Alchemijoje“ – rimta alternatyva daugybės resursų reikalaujančioms žvaigždžių užkariavimo programoms. Su „Jaga“ kelionė į kosmosą prasideda nuo taikios kelionės į save.
Daugiau

Dar niekad nebuvo taip akivaizdu, kad Alchemijos TV laidos yra didžiulis lobis istorikams. Kai kas nors imsis tyrinėti prezidento Valdo Adamkaus asmenybę, norėdamas vieną ar kitą knygelę paskirti jo portretui, anksčiau ar vėliau turės paspausti „Play“ ties šiuo Pasivaikščiojimų įrašu.
Daugiau

Gauti naujienas