Kartais, eidama kokia nors gatve, smalsauju: kuo tautai nusipelnė vienas ar kitas veikėjas, kad jo vardas būtų įrašytas miesto žemėlapyje? Ožeškienė, Vrublevskis, Lelevelis, Zauerveinas... Kartais tokie pavadinimai žmogaus sąmonėje ir lieka raidžių rinkiniais, reikalingais, kad namas turėtų adresą. O kartais jie visą rajoną paverčia seniai apsitrynusio pasakojimo buveine!
Daugiau

Muzika uždaryta variklių viduje. Apskaičiuotai prasiskverbia pro lūpas. Virpinant metalinį liežuvėlį braunasi laukan. Sklinda virš aptingusio popietės stalo. Pasiekia kitą kūną...
Daugiau

Rytis, apsiginklavęs google’u, kamera ir telefonu – televizijoje madingu stiliumi – keliauja išsiaiškinti miglotos vieno bulgarų menininko istorijos. Pateikia priešistorę ir keistus sutapimus...
Daugiau

XVI amžiuje įtvirtintame klasikiniame požiūryje į meną, mada arba drabužių dizainas geriausiu atveju galėjo būti laikomas meistrystės reikalaujančiu amatu. Netgi aprėdai, užfiksuoti didikų portretuose tapo tik užuomazga tos aukštosios mados, kurią turime šiandien. Tad kas yra tas mados menas?
Daugiau

Penkioliktoje laidoje alchemikai pristato šalies kultūriniame gyvenime jau įvykusius procesus. Bandydami išryškinti dviejų Lietuvoje gyvenusių kūrėjų – rašytojo Henrio Parlando ir fotografo Vito Luckaus – portretus, jie žvelgia į praeitį, kuri šiandien pamažu atrandama.
Daugiau

Grupės „Akvarium“ dainos tekstas ir melodija metaforiškai perteikia unikalaus miesto Lietuvoje – Visagino – situaciją. Dvidešimtį metų šio miesto gyventojai mums atrodė kitokie – nežinomi, nepažįstami, nors visuomet buvo čia pat, Lietuvoje.
Daugiau


Draugai


LNK.png

 

Alfa.png

 

logo_artnews.png

 

logo_kulturpolis_did_txt_spalv_300.jpg

 

mmc_LTU_mazas.jpg